Протягом року Україна має виплатити іноземцям 39 мільярдів доларів

Середа, 4 серпня 2010, 10:45

На початок квітня 2010 року заборгованість українського уряду і приватного сектора перед іноземними інвесторами, яку потрібно погасити протягом 12 місяців, склала 38,6 млрд. доларів.

Про це ідеться в інформаційному повідомленні НБУ про структуру короткострокових зобов'язань України, пише газета "Дело".

Ця сума складає 37,5% від загального зовнішнього боргу України, який до 1 квітня досяг 102,8 млрд. доларів.

У НБУ акцентують увагу на тому, що з початку кризи (1 жовтня 2008 року) структура зовнішнього боргу країни стала набагато більш збалансованою за рахунок значного зменшення частки короткострокових зобов'язань.

"На поточний момент термінова структура зовнішньої заборгованості України виглядає набагато безпечнішою через відсутність значних обсягів платежів у наступні 12 місяців", - йдеться у повідомленні регулятора.

Майже всі скорочення короткострокового боргу відбулися за рахунок банківського сектора.

Тільки протягом 2009 року сума короткострокового боргу банків перед іноземними інвесторами скоротилася з 20 млрд. доларів до 11,7 млрд. доларів.

А от у корпоративному сегменті такої тенденції не спостерігається: якщо на початку 2009 року короткострокові борги компаній реального сектора становили 22,9 млрд. доларів, то через 12 місяців вони перебували біля позначки 22,7 млрд. доларів, а за перший квартал 2010 року виросли до 24,1 млрд. доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!