НБУ підвіщує вимоги до обов'язкового резервування

Середа, 21 квітня 2010, 09:15

Національний банк України посилює вимоги до комерційних банків щодо зарахування сум обов'язкового резервування на окремий рахунок регулятора.

Це передбачено постановою НБУ № 210 від 20 квітня 2010 року, текст якої розміщенно на веб-сайті регулятора.

"Установити з 1 травня 2010 року порядок формування обов`язкових резервів банками України на окремого рахунку в Національному банку України у розмірі 100% від суми обов`язкових резервів, які сформовані за попередній звітний період резервування згідно зі встановлених нормативів на відповідній період", - йдеться у постанові.

Документ дозволяє банкам зараховувати для покриття обов`язкових резервів придбані ними цільові облігації внутрішньої державної позики, випущені з метою залучення коштів для фінансування підготовки до Євро-2012, у розмірі 100% їх номінальної вартості.

Також НБУ скасував норму, згідно з якою рівень участі банку у фінансуванні підготовки до Євро-2012 брався до уваги під час його клопотання про пролонгацію рефінансування, виданого Нацбанком.

Регулятор ухвалив такі рішення з метою "забезпечення рівноваги на грошово-кредитному ринку і запобігання виникненню монетарних ризиків, пов`язаних зі стабільністю грошової одиниці".

Постанова № 210 набуває чинності з 1 травня 2010 року.

Із цього ж дня втрачають чинність попередні документи НБУ, які регулюють ці питання.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!