Інвесторів обурює українська процедура банкрутства?

Четвер, 24 грудня 2009, 19:17

Західні й українські інвестори стурбовані непередбачуваністю процедури банкрутства в Україні.

Про це заявив юридичний радник міжнародної юридичної компанії Clifford Chance Олексій Сошенко.

"Великі закордонні та українські банки стурбовані станом платоспроможності українських позичальників і у зв'язку з цим уважно вивчають різні варіанти законного повернення своїх коштів. Аналізуючи можливі варіанти розвитку подій у кожному конкретному випадку, наші клієнти в цілому приходять до висновку про недостатній захист їх прав існуючим законом про банкрутство"- говорить юрист.

За словами Сошенка, проблематичною для кредиторів може стати норма Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", згідно з якою вимоги кредитора вважаються погашеними і не можуть бути відновлені, якщо їм було пропущено 30-денний термін на подання до суду заяви.

"Саме така редакція зазначеної норми відсутня у більшості проаналізованих нами іноземних законодавчих актів. Для західних інвесторів це положення є досить радикальним і вузьконаправленим, оскільки вони не мають реальної можливості щодня відслідковувати відповідні публікації в офіційних українських друкованих виданнях", - відзначає експерт.

На думку Сошенка, ця проблема також актуальна для всіх українських банків, адже у кожного з них тисячі клієнтів і часто нереально щоденно відстежувати інформацію про порушення провадження у справі про неспроможність. Крім цього, у законі нечітко визначено зміст мораторію на задоволення вимог кредиторів. Так, мораторій поширюється на грошові зобов'язання, термін виконання яких настав до дня порушення провадження у справі про банкрутство.

У випадку ж, коли термін виконання відповідних грошових зобов'язань настає після порушення провадження у справі про банкрутство, мораторій на такі зобов'язання не поширюється, незважаючи на те, що всі вони виникли до порушення процедури.

"У результаті вимоги одних кредиторів не можуть бути задоволені в силу дії мораторію, а іншим кредиторам боржник має право виплачувати грошові кошти. Описану ситуацію ми розглядаємо як прояв необгрунтованої дискримінації по відношенню до певної групи кредиторів", - відзначає Сошенко.

За словами експерта, окремою проблемою є неврегульованість в законі про банкрутство механізму протидії незаконному відтоку ліквідних активів від боржника перед тим, як він "входить" у судову процедуру банкрутства.

"На сьогодні підприємство - потенційний боржник у справі про банкрутство, знаючи про свої фінансові проблеми, свідомо може практично безкарно передати своє майно пов'язаним особам, щоб такі активи не дісталися кредиторам у рамках справи про банкрутство", - каже Сошенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!