Ціна природного газу впала до рекордного рівня

Четвер, 20 серпня 2009, 20:49

Котирування ф'ючерсів на природний газ опустилися нижче позначки 3 доларів за мільйон британських теплових одиниць (Btu) вперше за сім років.

Причиною цього став звіт міністерства енергетики США, який показав зростання запасів газу, повідомляє агентство "Интерфакс".

За тиждень, що завершився 14 серпня, обсяг резервів палива збільшився на 52 млрд. кубічних футів - до 3,204 трлн. кубічних футів. Поставки газу на 19% перевищують середній показник за останні п'ять років.

Споживання газу в США за підсумками 2009 року складе в середньому 61,76 млрд. кубічних футів, прогнозує Міненерго країни, в порівнянні з 63,41 млрд. кубічних футів в 2008 році.

Вартість вересневих ф'ючерсів на газ у Нью-Йорку впала у четвер на 5,2% - до 2,957 долара за мільйон Btu. За розрахунками агентства, зазначена ціна відповідає 107,4 долара за тисячу кубометрів.

У період російсько-українського газового конфлікту ціна газу на найбільшому в Європі британському спотовому ринку підскакувала до 11 доларів за мільйон Btu і вище.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!