США сподіваються, що ЄС зможе допомогти Україні із заповненням ПСГ

Вівторок, 30 червня 2009, 14:31

США дуже сподіваються, що Європейський союз зможе виробити план, який дозволить європейським споживачам, європейським банкам допомогти профінансувати заповнення українських ПГС.

Про це заявив уповноважений представник США з питань Євразійської енергетики Річард Морнінгстар в інтерв`ю тижневику "Комментарии:".

"Поки що такої угоди немає, але ми знаємо, що голова Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу і його співробітники напружено працюють над цим. Ситуація, коли подача газу з Росії припиняється, представляє дуже серйозну проблему і для Європи, і для України. Тому очевидно, що Україні треба працювати як з Європою, так і з Росією, щоб така ситуація не повторювалася", - зазначив він.

Морнінгстар підкреслив, що реформи газового сектору - це суто внутрішня справа України, в яку ніхто не має ніякого права втручатися ззовні.

"Але якщо Київ звернеться до нас за консультацією, ми рекомендуватимемо проведення лібералізації. Оздоровлення ринку таким шляхом допомогло б уникнути багатьох проблем, що мали місце в минулому. При цьому ми віддаємо собі звіт у складності таких кроків. Для їх здійснення потрібна потужна політична воля", - сказав він.

"І в політичному, і в гуманітарному аспектах непросто, скажімо, зважитися на перехід до ринкового ціноутворення, яке може зробити тепло і енегрію просто недоступними для менш заможної частини населення. Отже, для того, щоб уникнути соціальних потрясінь, було б доцільно перейти від субсидування компаній, які реалізують газ власного видобутку на внутрішньому ринку, до системи адресної допомоги тим категоріям споживачів, які світового рівня цін однозначно не витримають", - підкреслив Морнінгстар.

Крім того, оцінюючи перспективи роботи американських корпорацій в Україні, він зазначив, що цьому може дуже сприяти відновлення діяльності в Україні урядової Корпорації США з гарантування приватних інвестицій за кордоном (Overseas Private Investment Corporation - OPIC). "Сподіваємося, що угода, котра дасть змогу OPIC повернутися до підтримки проектів в Україні, буде досягнута найближчим часом", - резюмував він.

Як повідомлялося, 29 червня в Брюсселі відбулися технічні консультації Єврокомісії з представниками міжнародних фінансових організацій, європейських газових компаній, а також України і Росії щодо вирішення питань постачань газу в зимовий період.

Україна для вирішення проблеми із закачуванням газу в підземні сховища газу хотіла одержати від європейських фінансових інститутів 4,2 млрд. доларів кредиту.

Джерела, близькі до переговорів, кажуть, що Україна може одержати близько 2 млн. доларів кредиту, але лише - в обмін на здійснення структурних реформ у газовій галузі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua