ДЕПУТАТИ ЗАРАДИ ЗАРПЛАТИ ПОСТАВИЛИ ПІД ЗАГРОЗУ КРЕДИТ МВФ

П'ятниця, 31 жовтня 2008, 13:31

Верховна Рада вилучила норму антикризового закон про замороження приведення мінімальної зарплати до прожиткового мінімуму до 2011 року.

Депутати підтримали вилучення цієї норми 240 голосами.

Тим часом в законі пропонувалося в законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб"  слова і цифри "з 1 січня 2009 року" замінити словами і цифрами "з 1 січня 2011 року".

Проти вилучення цієї норми виступав і представник секретаріату президента Олександр Шлапак, наголошуючи, що підприємства не витримають такого навантаження.  

"Давайте припинимо обдурювати людей. Я хочу нагадати, що в прикінцевих положеннях, що  і мінімальна зарплата і прожитковий мінімум будуть збільшуватися на рівень інфляції, а уряд у випадку можливості, буде вносити невідкладні акти про підвищення цих показників. Все інше - від лукавого", - заявив Шлапак.

Натомість В'ячеслав Кириленко закликав не вирішувати банківську кризу за рахунок людей. "Кошти на ці потреби знайдуться, якщо ми переглянемо видатки і на інші неефективні бюджетні видатки", - заявив він.

Адам Мартинюк нагадав статтю Конституції, що прийнятті законів соціальні права людей не звужуються.

Автор проекту запропонував натомість скасувати пільги і витрати для депутатів уряду і президента, щоб отримати необхідні кошти.

Натомість голова Верховної ради Арсеній яценюк попередив, що усунення цієї норми може негативно вплинути на шанси України отримати кредит МВФ.

"Якщо зараз ви скасуєте норму про яку ідеться - узгодження темпів росту зарплати з реальним ростом економіки, то 16,5 мільярдів буде видано, але не Україні", - наголосив Яценюк.   

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!