СОТ не вдарить по яйцях, а навпаки допоможе - учасник ринку

Вівторок, 12 лютого 2008, 15:53

Вступ України до Світової організації торгівлі (СОТ) позитивно позначиться на виробництві курячих яєць і створить передумови для розвитку галузі. Про це йдеться в коментарі заступника голови науково-виробничого об'єднання "Укрптахопром" Віталія Гордієвича, поширеному прес-службою організації.

Українські виробники зможуть експортувати не лише яєчні продукти (сухий яєчний порошок, меланж), а й курячі яйця в шкаралупі, зазначив він.

Гордієвич зауважив також, що виробники курячих яєць у країнах ЄС до 2012 р. відмовляться від кліткового утримання курей-несучок. Технологія вільного утримання курей призведе до скорочення виробництва яєць у Євросоюзі на 20-30%, що, безумовно, викличе дефіцит яєць у шкаралупі та яєчних продуктів на європейських та світових ринках, вважає експерт.

За таких умов у українських виробників з'явиться можливість задовольнити європейський попит за рахунок експорту яєць та яєчної продукції.

Розвиток експорту яєць та яєчних продуктів не матиме негативного впливу на український ринок, адже на сьогодні виробництво курячих яєць в Україні повністю задовольняє потреби українських споживачів, резюмував Гордієвич.

РБК-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!