Європа попереджає: ЄЕПу не місце у відносинах Україна-ЄС

Вівторок, 9 жовтня 2007, 17:41

Комітет з питань міжнародної торгівлі Європарламенту на засіданні у вівторок схвалив проект доповіді Збігнева Залєсскі про торгівельні та економічні відносини з Україною.

Автори документу, зокрема, закликають Єврокомісію та країн-члени надати політичну та дипломатичну підтримку вступу України до Світової організації торгівлі, на базі чого розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Разом з тим, відповідно до увалених поправок, депутати висловилися за початок проведення переговорів з Україною про створення зони вільної торгівлі після вступу України до СОТ та ратифікації цього рішення українським парламентом, повідомляє УНІАН.

Депутати закликали Україну продовжити проведення внутрішніх реформ з метою подальшої інтеграції української економіки до світових ринків та вжити належних заходів для боротьби з корупцією.

Комітет висловив стурбованість ситуацією у вугільній галузі, зокрема, невисокими зарплатами та зростаючою кількістю нещасних випадків на українських шахтах.

Реклама:

При цьому депутати закликали уряд гарантувати фундаментальні права робітників на безпечні умови виробництва та мінімальний рівень оплати праці.

Крім того, комітет Європарламенту висловився за подальше приведення митного законодавства у відповідність до європейських стандартів, покращення роботи агропромислового сектору України, посилення наукової та освітянської співпраці між Україною та ЄС.

У сфері економічних відносин з найближчими сусідами, депутати привернули увагу української влади на те, що деякі положення угоди про ЄЕП, створений Росією, Україною, Білоруссю та Казахстаном, можуть, у випадку імплементації, завадити намірам створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Депутати також висловилися за створення економічного консультативного комітету між Україною, Росією та ЄС для обговорення важливих питань економічної співпраці, в тому числі, питань співпраці в галузі енергетики.

Комітет висловився за необхідність швидкої ратифікації та введення в дію угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС, надання підтримки Україні в проведенні разом з Польщею фінальної частини Євро-2012 року, посилення Україною захисту прав інтелектуальної власності.

Передбачається, що проект доповіді буде винесений для ухвалення в сесійній залі Європарламенту в листопаді цього року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!