Янукович невдоволений різницею у пенсіях

П'ятниця, 30 вересня 2011, 16:49

Президент Віктор Янукович невдоволений значною різницею в розмірах мінімальної й максимальної пенсій.

Про це сказано в повідомленні прес-служби президента, передають "Українські новини".

"Не повинно бути такої значної різниці між розмірами мінімальних пенсій і тих надвеликих пенсій, які виплачуються зараз в Україні", - цитує прес-служба виступ Януковича під час зустрічі з журналістами у Варшаві (Польща).

Він зазначає, що пенсійна реформа повинна колись зробити пенсії справедливими.

Президент вважає, що дуже актуальним питанням залишається збільшення розміру пенсії, однак, на його думку, неможливо постійно фінансувати Пенсійний фонд із бюджетних коштів.

"Частка бюджету на фінансування Пенсійного фонду не може бути необмеженою. Тому ми сьогодні пішли на збільшення власних доходів Пенсійного фонду, далі - створення трирівневої системи пенсійного забезпечення", - сказав Янукович.

Президент зазначає, що такий шлях реформування пенсійної системи успішно пройшли багато розвинених країн світу.

8 вересня Міністерство соціальної політики заявило про намір збільшити розмір пенсій на 100 гривень для 65% пенсіонерів в 2012 році.

На 1 липня середній розмір пенсії становив 1 205,37 гривні, а кількість пенсіонерів - 13,8 мільйона чоловік.

За даним Мінсоцполітики, з набуттям чинності з 1 жовтня закону про пенсійну реформу максимальний розмір пенсій буде обмежено на рівні 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (7,64 тисячі гривень).

Водночас 14 тисяч осіб, яким максимальний розмір пенсії призначено до 1 жовтня, пенсії будуть виплачуватися в колишньому розмірі й не будуть індексуватися за новим законом.

Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко допускає, що дефіцит Пенсійного фонду в 2011 році може становити 21 мільярд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!