Тігіпко зрозумів, чому буксують реформи

П'ятниця, 22 квітня 2011, 20:12

Підтримка реформ українцями можлива тільки в тому випадку, якщо влада викорінить корупцію.

Таку думку озвучив віце-прем'єр Сергій Тігіпко, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

"Основна проблема сьогодні - корупція на всіх рівнях. Реформи мають слабку підтримку, тому що під час реформ влада просить людей потерпіти, але при цьому люди бачать, що влада не особливо терпить. Не "терпить" податкова і митниця, яка з кожного контейнера бере хабара", - заявив він.

"Якщо ми хочемо робити реформи, але не змінимо ситуацію з корупцією, якщо ми її не подолаємо, то реформи будуть дуже болісно сприйматися і не будуть підтримані українцями", - зазначив політик.

"Влада повинна бути відвертою з людьми. По руках бити тих, хто краде, усіма силами показувати, що всі податки йдуть в казну, що влада і звичайні громадяни - одне солідарне суспільство", - додав він.

При цьому Тігіпко зазначив, що майбутнє країни залежить від того, чи збереже глава держави курс на реформи.

"Вся наша перспектива залежить від модернізації, від реформ. Зможемо прийняти ці виклики, зможемо провести реформи - будемо попереду. На нас сьогодні весь світ дивиться, інвестори розглядають нас під мікроскопом", - підкреслив віце-прем'єр.

Він також додав, що найбільш перспективними, на його думку, точками зростання української економіки є сільське господарство, машинобудування та IT-сфера.

Але для їх розвитку необхідно створювати сприятливі умови, які залучать інвесторів.

"Необхідно створити загальний бізнес-клімат, а потім з кожним сектором, з представниками бізнесу опрацьовувати те, що заважає їм розвиватися. Ми повинні зрозуміти, де є перешкоди, і чітко прописати сприятливі умови", - сказав Тігіпко.

На його думку, якщо Україна зможе виконати всі завдання з модернізації, результат буде вже найближчим часом.

"Через три-п'ять років ми зможе вийти на 8-10% економічного зростання на рік. Це забезпечить 12% зростання реальної заробітної плати. Ми зможемо вийти на стабільні ціни. Якщо будуть реформи, у нас буде дуже хороша країна", - підсумував він .

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!