Янукович ветував самого себе – експерт

Середа, 1 грудня 2010, 08:59

Президент Віктор Янукович, наклавши вето на Податковий кодекс, ухвалений Верховною радою, "ветував самого себе".

Таку думку висловила керівник бюро німецького фонду імені Фридриха Науманна в Києві Гайке Дьорренбехер, у коментарі Deutsche Welle.

Вона наголосила, що Податковий кодекс ухвалювався в парламенті не без відома самого Януковича і його Партії регіонів.

Дьорренбехер вважає вето президента частковою перемогою протестувальників проти Податкового кодексу і "добрим" знаком для громадян, підтвердженням, що за свої переконання таки варто виходити на вулиці в сучасній Україні.

Водночас, німецький експерт сумнівається, що зауваження протестувальників будуть уповні враховані при доопрацюванні Податкового кодексу.

"Поки ідеться лише про опрацювання частин Кодексу, й усе розгортається за відомою українською манерою вирішення проблеми "упродовж двох днів". Я все ж сумніваюся в тому, що критичні пункти будуть усунуті з Податкового кодексу", - сказала Дьорренбехер.

Вето президента, на її думку, було зумовлене двома причинами.

З одного боку - намірами підприємців, які протестують, долучитися до політичної опозиції.

Водночас своїм рішенням Янукович може "додати собі балів популярності в населення", постати таким собі "батьком країни", який зважено відстоює інтереси всіх громадян, каже Дьорренбехер.

Майбутній розвиток подій навколо податкової реформи, на її думку, залежатиме, в першу чергу, від того, хто займеться вирішенням проблемних моментів, а також від того, як протікатиме відповідна робота.

Але вже нині з новітнього перебігу подій українське керівництво має зробити для себе висновок, важливий для ухвалення інших ґрунтовних реформ, зокрема пенсійної реформи, реформ житлово-комунального сектору й трудового законодавства, додає Дьорренбехер.

Вона сподівається, що населення в Україні буде краще підготовлене до таких важливих перетворень, передусім через широку суспільну дискусію, і ухвалення реформ у парламенті буде вестися справді політичним, дискусійним шляхом, а не через натискання кнопок у швидкому темпі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua