Колесніков пропонує підняти максимальний дохід "спрощенців" до 500 тисяч

П'ятниця, 15 жовтня 2010, 20:17

Віце-прем'єр Борис Колесніков запропонував підняти граничний обсяг річного доходу для фізичних осіб підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, із 300 тис. до 500 тис. гривень за умови використання касових апаратів.

Про це йдеться у його листі до міністра фінансів Федора Ярошенка, пише видання "Дзеркало тижня".

Борис Колесніков пропонує "розглянути можливість збільшення граничного обсягу доходу для фізичних осіб підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, до 500 тис. гривень за умови використання ними реєстраторів розрахункових операцій".

При цьому для "спрощенців", які не використовують касові апарати, пропонується залишити граничний обсяг доходу на рівні 300 тис. гривень.

При цьому Борис Колесніков виступає за те, щоб внести до Податкового кодексу норму, згідно з якою платники єдиного податку - фізичні особи "мали можливість купити реєстратори розрахункових касових операцій за рахунок Державного бюджету".

Окрім того, віце-прем'єр пропонує провести консультації з представниками Міжнародного валютного фонду щодо коригування граничного обсягу доходу для платників єдиного податку.

Як повідомлялося, останній варіант проекту Податкового кодексу передбачає значне обмеження прав платників єдиного податку.

Зокрема, передбачалося, що єдиний податок зможуть сплачувати тільки фізособи, причому з оборотом до 300 тис. гривень на рік і чисельністю працівників до двох осіб.

Єдиний податок буде заборонений для підприємців, що здійснюють операції з нерухомістю (включаючи оренду), що займаються рекламою, торгівлею секонд-хендом, фінансовою діяльністю, бухгалтерським обліком, аудитом, правом і консалтингом.

При цьому максимальні ставки податку для підприємців, що здійснюють діяльність у населених пунктах, де проживають більше 150 тис. жителів, будуть збільшені до 600 гривень на місяць.

Підприємці, які займаються інформатизацією, будуть сплачувати 1200 гривень на місяць, а для діяльності не за місцем реєстрації або по всій Україні доведеться платити 1500 гривень на місяць для всіх видів діяльності.

Підприємці - платники єдиного податку втрачають право здавати в оренду місце проведення діяльності, а також право отримувати більше половини доходу за 3, 6, 9, 12 місяців від одного замовника.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!