Колонки

Чому потрібен п'ятирічний мораторій на зміни у спрощеному оподаткуванні
Мінфін та депутати пропонують змінити спрощену систему оподаткування і навіть допускають її ліквідацію. Якщо це станеться, Україні буде завдана велика шкода.
Держпідприємства - для українців чи олігархів?
Деякі депутати висловлюються за участь вітчизняних олігархів у приватизації державних підприємств. Так ми вже робили, і що у підсумку?
Із грязі в князі. Як влаштувати в Україні енергетичний ренесанс
Обов'язковість встановлення лічильників потрібно закріпити законом. Люди повинні платити за тепло і воду, як за електроенергію чи газ.
Митниця в управлінні іноземців: не ми перші, не ми останні
Кабмін хоче віддати в управління іноземній компанії чотири з 25 митниць - Закарпатську, Львівську, Волинську та Чернівецьку. Можливо, уже з січня.
НКРЕКП. Шість букв, які можуть змінити енергоринок
Комісія повинна дбати про баланс між інтересами держави, учасників ринку і споживачів. Відповідний проект готовий, парламенту пора зробити свою роботу.
Навіщо Кабміну "виняткове право" на правки бюджету
Вносити зміни до бюджету? Тільки в певних випадках і за погодженням з урядом. Такою є суть нової порції поправок до Бюджетного кодексу, розроблених Міністерством фінансів.
Безпечність продуктів харчування: чи відчуваємо ми себе захищеними
Система державного контролю не ідеальна. Ми отримуємо сигнали про неправомірні дії контролюючих органів і оперативно на них реагуємо.
П'ять трендів у сфері відкритого урядування: підсумки саміту в Мексиці
Жодна урядова програма не зможе бути ефективною, якщо до неї не приєдналися громадські активісти.
Як донецькі чиновники втридорога одягають сиріт
Майки для дівчат-підлітків санаторій закупив по 315 грн за штуку, тоді як в інтернеті вони коштують 55 грн.
Кінець децентралізації. Уряду хочуть надати безмежні земельні повноваження
Раптом хтось у Кабміні вирішує, що земля фермеру не потрібна, і її віддають інвестору. Нескладно припустити, що "інвестором" буде близький до уряду олігарх.
Перевіряти бізнес по-новому. Що прийняла Рада 12 листопада?
Парламент у першому читанні прийняв чотири проекти законів із пакету "державного нагляду". Як документи змінюють правила перевірок бізнесу і якими можуть бути наслідки мораторію на перевірки?
П'ять міфів про податкову реформу
Філософія реформи - встановлення простих і справедливих податкових правил. Запровадження єдиної ставки 20% на основні податки є спрощенням для бізнесу.