S&P знизило рейтинг Криму до дефолтного рівня "D"

Вівторок, 1 квітня 2014, 20:35

Рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий кредитний рейтинг емітента Криму з "CCC" до дефолтного рівня "D" у зв'язку з пропущеним 21 березня купонним платежем на суму 4,8 млн гривень за облігаціями, випущеними на 133 млн гривень.

Як говориться в повідомленні агентства у вівторок, представники кримської влади повідомили S&P, що мають достатньо коштів для платежу і подали документи Державній казначейській службі України, однак вона платіж не здійснила.

"Враховуючи пропущений платіж, ми вважаємо, що кримський уряд в даний час не в змозі платити за своїми борговими зобов'язаннями", - відзначає S&P.

Воно також уточнює, що знизило рейтинг Криму за національною шкалою з "uaB-" до "D" і відкликало обидва рейтинги на прохання емітента.

Як повідомлялося, український уряд раніше заявляв, що влада Криму з 17 березня порушила зв'язок Державної казначейської служби з півостровом, що унеможливило як отримання доходів з автономії, так і перерахування їй платежів з бюджету.

Рада міністрів АРК 18 травня 2011 року прийняла рішення про випуск облігацій серій "А" - "С" на 400 млн гривень для фінансування будівництва потужностей з переробки твердих побутових відходів Сімферополя і Сімферопольського району. При цьому обсяг і умови випуску були узгоджені з Міністерством фінансів України.

Однак Криму вдалося розмістити лише облігації серії "А" у кількості 133 тисячі штук сумарним номінальним обсягом 133 млн гривень з відсотковою ставкою на весь термін обігу 14,5% річних і виплатою відсотків щокварталу.

Погашення облігацій заплановане в період з 20 по 22 червня 2014 року. Андеррайтером випуску виступала інвесткомпанія "Драгон Капітал".

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua