"Нафтогаз" погодився виконувати "залізобетонні" умови контракту

Понеділок, 23 січня 2012, 13:29

НАК "Нафтогаз України" підтвердила, що буде виконувати в повному обсязі контрактні зобов'язання, які існують з "Газпромом" на 2012 рік, і буде вести переговори про зниження ціни.

Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер у понеділок, коментуючи хід переговорів з Україною, повідомляє агентство "Интерфакс".

"Те, що стосується України, то у нас є чинний контракт. Контракт у нас такий, що й українські колеги чудово розуміють, що умови цього контракту є залізобетонними. І якщо говорити про 2012 рік, то українська сторона підтвердила, що буде виконувати у повному обсязі контрактні зобов'язання, які є, і буде вести переговори, щоб якимось чином відкоригувати ціну", - сказав він.

Говорячи про заяву України знизити вибірку газу до 27 млрд кубометрів у річному вирахуванні у порівнянні з мінімальним зобов'язаннями в 41,6 млрд кубометрів, записаними в чинному контракті, Міллер заявив: "Українська сторона може знизити обсяг відбору газу, але є умова в контракті "бери або плати", і українська сторона знає про це".

"Але, як було сказано керівництвом РФ, російська сторона, "Газпром", будуть діяти в цивілізованому порядку", - додав глава "Газпрому".

Як відомо, Україна з 2011 року веде переговори з "Газпромом" про зниження ціни постачання газу в 2012 році, у свою чергу "Газпром" висловив стурбованість тим, що "Нафтогаз України" в односторонньому порядку заявляє про зниження обсягів закупівлі - виходячи з річного обсягу в 27 млрд кубометрів газу, при тому, що згідно з газовими контрактами між російською і українською газовими монополіями, укладеними в січні 2009 року, "Нафтогаз України" з 2010 року планував купувати 52 млрд кубометрів природного газу на рік.

При цьому мінімальна контрактна кількість дорівнює 41,6 млрд кубометрів.

У "Нафтогазі" заявляють, що своєчасно попередили "Газпром" про намір погодити обсяг закупівлі газу в обсязі 27 млрд кубометрів газу на 2012 рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!