Київ передумав продавати "Хрещатик"

П'ятниця, 15 липня 2011, 10:38

Київрада відмовилась продавати пакет акцій банку "Хрещатик", що належить територіальній громаді.

Таке рішення ухвалене у ході розгляду питання щодо внесення змін до програми приватизації комунального майна територіальної громади Києва на 2011-2012 роки.

Проект рішення також передбачав продаж 30% акцій, що належать територіальній громаді, ЗАТ "НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", а також пакет "25% плюс 1 акція" ПАТ "Київспецтранс".

Щодо банку "Хрещатик", то був передбачений продаж 24,525% акцій підприємства, повідомляє УНІАН.

Також проект змін до програми приватизації комунального майна передбачав приватизацію приміщення на вулиці Межигірській, 2-А.

За підготовлений КМДА проект рішення на сесії Київради проголосували лише 58 із 97 зареєстрованих у залі депутатів. При тому, що для затвердження рішення необхідний 61 голос.

Таким чином, усі згадані об'єкти не були внесені до програми приватизації комунального майна столиці на 2011-2012 роки.

Раніше лідер партії "УДАР", голова фракції свого імені у Київраді Віталій Кличко заявляв, що столична влада збирається віддати у приватні руки дитячий музичний театр по вул. Межигірській на Подолі.

За його словами, у проекті рішення щодо внесення змін до Програми приватизації комунального майна на 2010-2012 роки, який винесений на розгляд сесії міської ради столиці 14 липня, КМДА.

Зокрема, пропонує включити до переліку об'єктів приватизації приміщення Київського муніципального академічного театру опери й балету для дітей і юнацтва, що по вул. Межигірській, 2 загальною площею 753 кв. м.

Кличко зауважив, що будівля театру визнана пам'яткою архітектури і занесена до державного реєстру, тобто приватизувати її неможливо за законом, оскільки сьогодні діє мораторій на відчуження об'єктів культури і мораторій на приватизацію об'єктів культурної спадщини.

Більше того, приватизація цієї будівлі заборонена Законом України "Про перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації".

Також учора, коментуючи рішення виставити на продаж пакету 25%+1 акцій банку "Хрещатик", заступник голови КМДА Руслан Крамаренко заявив: "Утримання банку "Хрещатик" за кошти киян вважаю недоцільним, адже він не виконує жодної соціальної функції".

Він зазначив, що нині номінальна вартість пакета акцій банку, яким володіє місто, - 196 мільйонів гривень.

На його думку, комерційний банк - профільний актив для міста, а утримувати муніципальний банк є сенс лише у тому випадку, коли 100% його акцій належить місту.

За словами Крамаренка, якби банк був повністю муніципальним, він би міг виконувати соціальні функції для городян, сьогодні ж це - комерційна установа, основною метою якого є отримання прибутку.

Викупати ж його зараз з дебіторською заборгованістю не рентабельно.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!