У Надра Банку лишився ще один борг

Вівторок, 5 жовтня 2010, 10:14

Проблемний Надра Банк зміг реструктуризувати борги перед зовнішніми кредиторами, а в державному секторі банку залишилося домовитися про реструктуризацію зобов'язань перед Державною іпотечною установою.

Про це ідеться в оприлюдненому днями проспекті емісії єврооблігацій України, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

За словами тимчасового адміністратора банку Валентини Жуковської, зовнішнім кредиторам банк приділяв особливу увагу, оскільки домовлятися з ними було складніше.

"Вони більш далекі від нашої ситуації і не так, в якійсь мірі, підтримували банк", - пояснила вона.

За її словами, внутрішні кредитори, в тому числі і корпоративний сектор, реструктуризувати борг, із дуже великою лояльністю і розумінням поставилися до ситуації, в якій опинився банк.

"Ми приділяємо цьому (врегулюванню боргу ДІУ) увагу, у нас дрібниць немає, ми всім займаємося. Але ми не розглядаємо його як нездійсненне завдання. Конструктивність з їхнього боку (ДІУ) дуже висока", - повідомила Жуковська.

Вона уточнила, що банк винен ДІУ близько 760 млн. гривень.

Як повідомлялося, експертно-аналітична рада з питань участі держави в капіталізації банків у травні 2010 року рекомендувала провести рекапіталізацію Надра Банку за рахунок внесення з боку уряду і приватного інвестора по 5 млрд. гривень із кожної за умови реструктуризації зовнішньої заборгованості кредитно-фінансової установи.

Співвласник газового трейдера RosUkrEnergo, власник Group DF український бізнесмен Дмитро Фірташ у травні заявив, що готовий вкласти у Надра Банк 5 млрд. гривень на паритетних засадах із державою.

Чергове засідання експертно-аналітичної ради очікується найближчим часом, оскільки вирішення долі цього банку є однією з умов продовження співпраці України із Міжнародним валютним фондом.

Фірташ днями провів неформальні зустрічі із представниками МВФ і Світового банку, на яких намагався переконати міжнародні фінансові організації, які сумніваються в доцільності участі держави в капіталізації банку, у серйозності своїх намірів щодо виведення Надра Банку зі складного фінансового становища.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!