Експерти радять: українці заощаджуватимуть тепло, якщо воно подорожчає

Четвер, 24 квітня 2008, 10:33
Українські теплопостачальні компанії мають підвищити якість своїх послуг, щоб не втратити споживачів, які можуть перейти на більш ефективні і дешеві індивідуальні джерела тепла.

На цьому наголошували експерти під час міжнародної науково-практичної конференції з енергоефективності у житловому секторі, повідомляє Німецька хвиля.

Україна має продовжити реформи у житлово-комунальному господарстві, а пріоритет варто надавати впровадженню енергозбережних технологій та залученню приватних інвесторів.

Таку думку висловила старший радник із питань енергоефективності регіональної місії агентства США з міжнародного розвитку Мередід Еванс.

"Зараз в Україні треба стабілізувати систему, а отже - врегулювати тарифи. Це буде сильним стимулом енергозбереження як для споживачів, так і виробників тепла", - зазначив експерт.

На думку Еванс, тарифи мають відповідати ціні на газ - саме тоді люди навчаться заощаджувати тепло.

Керівник проекту Євросоюзу TACIS зі сталого територіального розвитку Бернар Фролішер переконаний, що берегти теплоенергію українці навчаться лише, коли створять об'єднання власників багатоквартирних будинків.

"Кожен повинен сплачувати лише той обсяг послуг, який споживає", - наголошує експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!