Мін'юст: дії ДАІ незаконні – права можна не віддавати

Четвер, 17 січня 2008, 12:46

Міністерство юстиції не реєструвало жодних розпоряджень МВС про посилення контролю за водіями і вилучення у них прав, отже - такі розпорядження незаконні.

Про це заявив заступник міністра юстиції Євген Корнійчук газеті "Сєгодня".

"Так, (міністр внутрішніх справ) Луценко справді не реєстрував жодних актів, що стосуються ДАІ. Я вважаю, що дії ДАІ з вилучення прав незаконні", - заявив він.

"Водії можуть забирати в ДАІ права, говорити, що їхнє вилучення незаконне, і їхати далі", - підкреслив представник Мін'юсту.

У свою чергу, адвокат Тетяна Монтян рекомендує "не випускати права з рук і показувати їх співробітникам ДАІ тільки у своїх руках або через скло автомобіля".

"Права (водійські) забирати ніхто не має права. Це просто піар Луценка і його команди, ось і все", - вважає вона.

Заступник начальника Департаменту ДАІ Сергій Левченко пояснив "Сєгодня", що право вилучати водійське посвідчення ґрунтується на статті 260 Кодексу про адмінпорушення, але якщо водій не бажає віддавати їх, то змусити його ніхто не має права.

Між тим, як пише видання, інспектори ДАІ вже вилучають у водіїв права за підозрою в порушенні правил дорожнього руху і потім везуть у суд.

З початку року було винесено 4305 протоколів, а прав вилучили 4198, тобто 107 водіям їх просто не віддали, говориться в статті.

У Департаменті ДАІ повідомили, що підставою для активізації даїшників служить розпорядження начальника департаменту ДАІ Сергія Коломійця від 8 січня 2008 року про місячник профілактичного відпрацьовування доріг.

На прес-конференції в середу, 15 січня, Коломієць і заступник міністра внутрішніх справ Олександр Савченко "цілу годину доводили журналістам, що все законно".

За їхніми словами, з 10 січня - початку оголошеного місячника, інспекторами виявлено 170 тисяч порушень ПДР, за якими складені адмінпротоколи. Але в суди спрямовано майже 31 тисяч, оскільки вони стосувалися грубих порушень ПДР.

Коломієць також зазначив, що з початку поточного року в ДТП загинуло на 107 осіб менше, ніж за той же період минулого року.

Як зазначає видання, коридори судів "битком набиті" водіями-порушниками, яких сюди привели даїшники, і співробітники судів скаржаться, що через це в них іще додалося роботи.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!