Кабмін хоче миру з татарськими власниками Укртатнафти

Середа, 16 січня 2008, 18:52

Кабінет Міністрів України має намір урегулювати ситуацію навколо ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область) на користь усіх власників.

Як передає УНІАН, про це журналістам сьогодні після засідання Кабінету Міністрів повідомив перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов.

"Стосовно того, що одна зі сторін не згодна з рішенням суду, я думаю, ми знайдемо механізм урегулювання цього питання на користь Укртатнафти, тому що ми зацікавлені в стратегічних відносинах, у поставках нафти на українські нафтопереробні заводи", - сказав він.

Як відомо, в жовтні 2007 року Павло Овчаренко, який очолював Укртатнафту в 2003-2004 роках, за рішенням Сумського апеляційного суду про його поновлення на посаді, приступив до керівництва підприємством.

Із приходом на підприємство нового менеджменту на чолі з головою правління Овчаренком Укртатнафті вдалося, всупереч несприятливим прогнозам, переламати негативні тенденції і вийти на прибуток. Зокрема, були оперативно проведені заходи щодо фінансового оздоровлення компанії та скоординована робота у сфері виробничої й комерційної діяльності. Кілька базових заходів у виробничо-фінансовій сфері дозволили компанії розірвати ланцюг збиткових місяців. Така стрімка динаміка зумовлена своєчасними і ефективними управлінськими рішеннями - зокрема, відмовою від посередників у сфері реалізації нафтопродуктів і переходом на прямі контракти з компаніями-власниками мереж АЗС і великими промисловими підприємствами.

ЗАТ "Укртатнафта" створене в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 млн тонн переробки нафти на рік.

61,346% акцій Укртатнафти належить державі і передано до статутного фонду НАК "Нафтогаз України", 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в довірче управління ВАТ "Татнафта"), 8,6% - компанії "Татнєфть" (Татарстан), 1,2% акцій володіє ТОВ "Корсан", афільоване з групою "Приват".

У 2007 році Укртатнафта скоротила переробку нафти на 11% порівняно з 2006 роком - до 5 млн 632,8 тис. тонн. У 2007 році Укртатнафта скоротила виробництво бензину на 11,4% порівняно з 2006 роком - до 1182,9 тис. тонн, дизельного пального -  на 9,7% - до 1659,1 тис. тонн, мазуту -  на 16,9% - до 1405,5 тис. тонн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!