Вперше за останні 4 роки для АТ "Рівнегаз" переглянули  тариф на розподіл газу

Понеділок, 13 січня 2020 —
З 1 січня 2020 року новий тариф на послуги з розподілу природного газу для споживачів Рівненщини становить 1,00 грн без ПДВ. І хоча рішення регулятора про підвищення тарифу є прогресом за останні кілька років, він не покриває витрати підприємства.
Через заморожені 2016 року тарифи АТ "Рівнегаз" за останні 3 роки отримало збитки  в розмірі 300,4 млн. грн.
Затверджений державним регулятором 24 грудня 2019 р. тариф для АТ "Рівнегаз" покриває лише 77% від собівартості доставки газу споживачам регіону. Таке рішення державного регулятора призведе до того, що в 2020 році збитки АТ "Рівнегаз" складуть в межах 51,2 млн грн.

"Новий тариф має частково вирішити одну з головних проблем підприємства: низький рівень заробітної плати, через що дефіцит кваліфікованих кадрів складає майже 9%.  Водночас через збитковий тариф АТ "Рівнегаз" не може розраховуватись за технологічний газ, що призвело до заборгованості перед оператором ГТС – АТ "Укртрансгаз" - говорить фінансовий директор пояснює  АТ Рівнегаз" Віталій Зубейко.

Економічно не обґрунтований тариф не дозволяє АТ "Рівнегаз" закупити на ринку необхідні обсяги технологічного газу і автоматично створить фінансовий тягар для всієї системи транспортування газу до споживачів. Це створює загрозу штучного банкрутства не лише операторів ГРМ, а й нового незалежного оператора ГТС.

АТ "Рівнегаз" вважає доцільними подальші послідовні дії з боку державного регулятора для затвердження економічно обґрунтованих тарифів за розподіл газу, оскільки розроблений регулятором проект тарифу, не вирішує проблему нарощення боргів, та, на наш погляд, потребує вдосконалення.      

Інформація АТ "Рівнегаз"

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!