Понад 5 тис. боржників отримали повідомлення "Миколаївгаз Збуту" про припинення газопостачання

П'ятниця, 26 квітня 2019 —
Борг жителів Миколаївщини за газ перед "Миколаївгаз Збутом" станом на 1 квітня 2019 року перевищив 620 млн гривень.
Це в 2 рази більше ніж у минулому році. У зв'язку з цим компанія направила злісним неплатникам 5100 письмових повідомлень на загальну суму 44,6 млн гривень з попередженням про припинення поставок газу в разі несплати боргу.

З початку 2019 року через борги за газ припинено газопостачання 250 клієнтів "Миколаївгаз Збуту". Всього в Миколаївській області відключеними від газопостачання рахуються 2374 домоволодіння.

"Згідно з чинним законодавством, якщо споживач систематично не оплачує послугу і накопичує борг, постачальник повинен ініціювати припинення постачання газу. В більшості випадків повідомлення спрацьовує і мотивує споживача до погашення неплатежів або укладення договору реструктуризації. Щоб уникнути відключень споживачі можуть звернутися до нас, і ми знаходимо шляхи вирішення проблеми. Якщо ж реакції і розуміння з боку порушника платіжної дисципліни немає, вдаємося до крайнього заходу - відключення газопостачання", - розповідає директор ТОВ "Миколаївгаз Збут" Наталія Левченко.

Найбільшу кількість попереджень було відправлено жителям м.Миколаєва, м.Вознесенська та м.Баштанки.

Крім відключення, важелем впливу на недобросовісних споживачів є звернення до суду і виконавчу службу для примусового стягнення заборгованості.

За даними компанії, на сьогоднішній день в різних судових інстанціях розглядається 380 справ на побутових споживачів газу. Тільки за попередній рік за судовими позовами компанії вдалося стягнути з боржників 2,7 млн. гривень.

У разі складнощів з погашенням заборгованості і браком часу компанія радить підключити банківську функцію "регулярний платіж" до платіжної картки. Якщо немає можливості платити за спожитий енергоресурс, то можна звернеться в органи соціального захисту для призначення субсидії.

У компанії нагадали, що за діючими правилами субсидування, борг за житлово-комунальні послуги в розмірі 340 грн. є підставою для припинення нарахування субсидії. ТОВ "Миколаївгаз Збут" зобов'язаний вести реєстр боржників-субсідіантів по оплаті за газ і передавати такі реєстри до територіальних управлінь соцзахисту населення.

"Хочемо також нагадати нашим клієнтам про майбутні нововведення в законодавстві в сфері ЖКГ. З 1 травня 2019 року набирає чинності Закон про нарахування пені за наявності боргу за комунальні послуги. Пеня буде складати 0,01% від суми боргу і не повинна перевищувати 100% від його розміру. Тому звертаємося до наших клієнтів з проханням погасити існуючу заборгованість, щоб уникнути нарахування пені", - кажуть у компанії.

Довідка про компанію: ТОВ "Миколаївгаз Збут"  - постачальник природного газу за регульованим тарифом на території Миколаївської області. Річний обсяг поставки природного газу компанією становить близько 354 млн. куб. м газу.

ТОВ "Миколаївгаз Збут"  забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області. Клієнтами компанії є понад 347 тис. домоволодінь Миколаївської області, а також 3 тис. підприємств, установ і організацій.


Інформація ТОВ "Миколаївгаз Збут"

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!