Тариф ПАТ "Миколаївгаз" на розподіл газу є планово збитковим

Понеділок, 25 березня 2019 —
Тариф на розподіл газу ПАТ "Миколаївгаз" вже кілька років поспіль є планово збитковим. За підсумками минулого року збиток компанії від розподілу газу склав 242,9 млн грн. В поточному році через дії регулятора компанія отримає збиток у розмірі 273,7 млн грн.
Основним джерелом збитків для газорозподільного підприємства є виробничо-технологічні втрати (ВТВ). Відповідно до чинного законодавства, їх обсяги затверджуються Міненерговугіллям згідно з розрахунками газорозподільних компаній. Оператори ГРМ здійснюють їх, керуючись наказами профільного міністерства. Для ПАТ "Миколаївгаз" затверджено 29,9 млн куб м замість необхідних 49,9 млн куб м.

Але навіть ці обсяги компанія не в змозі закупити через занижену вартість газу для ВТВ у своєму тарифі.

"В діючому тарифі нашої компанії на придбання газу для виробничо-технологічних витрат та власних потреб передбачено кошти у сумі 176,1 млн грн на обсяг 29,9 млн куб м газу на рік. Але середня ціна вартості балансування становила 11 205,89 грн. за тис куб. м без ПДВ. Тому ми могли придбати лише 15,7 млн. куб м газу, або 52% від визначених обсягів", – розповідає директор технічний ПАТ "Миколаївгаз" Андрій Макаренко.

Таким чином, за результатами 2018 року, збиток компанії через заниження тарифу від розподілу склав 242,9 млн грн., з яких 195,8 млн грн, або 80,6% - через невідповідність ВТВ.

Аналогічна ситуація була й у 2017 році. Недостатність тарифної виручки для фінансування витрат у частині вартості ВТВ за 2017 рік склала 63 млн. грн.

Крім того, з часу останнього перегляду тарифу (а саме – з 2016 року) суттєво зросли й інші статті витрат ПАТ "Миколаївгаз". Мінімальна заробітна плата зросла з 1600 грн до 4173 грн, вартість дизельного пального на АЗС зросла з початку 2016 року з 16,82 грн/літр до 28 грн/літр станом на початок березня 2019 року. Індекс інфляції за цей період склав 40%, а індекс цін виробників промислової продукції зріс на 81%.

Як висновок, можна сказати, що внаслідок заниження обсягів газу для ВТВ та їх вартості, компанія з року в рік накопичує борги. Це свою чергу призводить до того, що споживач не зможе розраховувати на значне покращення сервісу і отримання послуг, передбачених тарифом, в повному обсязі.

Довідка про компанію:
ПАТ "Миколаївгаз" - єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. Підприємство експлуатує 8,7 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг розподілу природного газу складає майже 500 млн. куб. м газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області - 72%. ПАТ "Миколаївгаз" забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 349 тис. сімей Миколаївської області, а також 2,8 тис. підприємств, установ і організацій, найбільші з яких - аграрне підприємство "Нібулон", молочна компанія"Лакталіс", Вознесенський шкіряний завод "Возко", Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський комбінат хлібопродуктів та інші.

ПАТ "Миколаївгаз" входить в десятку кращих платників податків області. Щорічно підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів близько 50 млн. гривень.


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!