Дніпропетровськгаз вимагає від оператора ГТС спростувати інформацію щодо ненаповнення інформаційної платформи

Четвер, 14 березня 2019 —
ПАТ "Дніпропетровськгаз" в суді вимагає від оператора ГТС спростувати недостовірну інформацію, що нібито інформаційна платформа не наповнюється операторами газорозподільних системи в повному обсязі.
Закликаємо інших операторів ГРМ, що потерпіли від неправомірних дій та неправдивих заяв оператора ГТС приєднатися до поданого позову.

22 лютого 2019 року в мережі Інтернет, через сайт оператора ГТС було поширено інформацію, що "інформаційна платформа не наповнюється операторами газорозподільних системи в повному обсязі, що унеможливлює забезпечення здійснення алокації на добовій основі при впровадженні добового балансування".

Оператори газорозподільних, мереж, в тому числі ПАТ "Дніпропетровськгаз" підтримує перехід учасників ринку газу до добового балансування.

Більше того, компанія одною з перших розпочала добове балансування газорозподільних систем ще у 2018 році, шляхом повного внесення усієї необхідної інформації до інформаційної платформи.

Водночас, Європейське енергетичне співтовариство визнало, що анбандлінг операторів ГРМ в Україні повністю відповідає вимогам Третього енергопакета.

Також ПАТ "Дніпропетровськгаз" через суд вимагає зобов’язати оператора ГТС виконати всі вимоги постанови НКРЕКП від 27.12.2017 року №1437 "Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо впровадження добового балансування на ринку природного газу та процедури розробки, подання і затвердження Плану розвитку газотранспортної системи на наступні 10 років".

Кодекс ГТС вимагає від оператора ГТС під час обміну інформацією використовувати електронний цифровий підпис з метою контролю цілісності і достовірності інформації, яка передається в електронному вигляді, а також підтвердження її авторства.

Але вимоги, стосовно використання електронного цифрового підпису - ігноруються. Тому оператор ГТС має можливість вносити будь-які зміни. Причому внесені зміни потім неможливо буде відстежити.

Про необхідність усунути дані порушення оператори ГРМ неодноразово зверталися до оператора ГТС з відповідними листами проте порушення оператором ГТС так і не виправлено.

Тому тепер ПАТ "Дніпропетровськгаз" разом з іншими газорозподільними компаніями через суд домагається виконання всіх вимог оператора ГТС.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ "Дніпропетровськгаз" є розподіл природного газу споживачам Дніпропетровської області.

На сьогодні рівень газифікації регіону становить 89%. Природний газ отримують більш ніж 600 тисяч сімей та 2,3 тис. підприємств, установ і організацій.

Компанія посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Обсяги розподілу складають близько 1,7 мільярдів кубометрів газу на рік.

ПАТ "Дніпропетровськгаз" - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області.

Щорічно до бюджетів усіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

powered by lun.ua