Основні кошти ПАТ "Миколаївгаз" в 2019 році направить на ремонт мереж і установку лічильників

П'ятниця, 11 січня 2019 —
НКРЕКП затвердила інвестпрограму ПАТ "Миколаївгаз" на 2019 рік у розмірі 20,5 млн гривень. Це приблизно в 3,5 рази менше від реальних потреб компанії.
Основними статтями витрат ПАТ "Миколаївгаз" є технічна модернізація мереж і установка індивідуальних лічильників.

У цьому році компанія планує встановити 5339 індивідуальних приладів обліку газу на суму 10,6 млн. гривень.

Станом на 1 січня 2019 року в Миколаївській області налічується ще близько 34,5 тис. домогосподарств, які споживають природний газ за нормами.

При нинішньому обсязі фінансування, щоб забезпечити всіх клієнтів приладами обліку, знадобиться як мінімум 6 років.

Що стосується формування обмінного фонду лічильників, то фінансування на ці цілі не передбачено. Так само не передбачено і коштів на ремонт і заміну газових лічильників за рахунок "Миколаївгазу".

Згідно з постановою НКРЕКП від 14 грудня 2018 року №1916 ці послуги надаються лише за наявності відповідного фінансування.

Ще більш 9,9 млн. гривень інвестицій в 2019 році буде направлено на реконструкцію, модернізацію мереж і капітальний ремонт технологічного обладнання.

"Миколаївгаз" проведе ремонт 3,81 км зношених газопроводів, капремонт 6 газорегуляторних пунктів, заміну 433 будинкових регуляторів.

"Коштів, закладених в інвестпрограмі ПАТ "Миколаївгаз", недостатньо для повноцінної заміни всіх застарілих мереж і обладнання. Фінансування в основному покриває поточні ремонти, спрямовані на підтримку безперебійної та безаварійної роботи системи газопостачання області", - розповідає в.о. директора технічного ПАТ "Миколаївгаз" Олексій Рубский.

Тариф на розподіл ПАТ "Миколаївгаз" не переглядався НКРЕКП вже три роки й так і залишився на рівні 2016 року, що унеможливлює збільшення фінансування.

Він не був переглянутий навіть після зростання ціни газу з 1 листопада 2018 року. Компанія продовжує отримувати 73 копійки з одного розподіленого кубометра газу.

Довідка про компанію: ПАТ "Миколаївгаз" - єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу.

Підприємство експлуатує 8,7 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг розподілу природного газу складає близько 500 млн. куб. м газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області - 72%. ПАТ "Миколаївгаз" забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 347 тис. сімей Миколаївської області, а також 6,3 тис. підприємств, установ і організацій, найбільші з яких - аграрне підприємство "Нібулон", молочна компанія "Лакталіс", Вознесенський шкіряний завод "Возко", Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський комбінат хлібопродуктів та інші.

ПАТ "Миколаївгаз" входить в десятку кращих платників податків області. Щорічно підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів близько 50 млн. гривень.

powered by lun.ua