Уряд може залишити зернові квоти

П'ятниця, 11 березня 2011, 13:02

Уряд продовжує вивчати питання про доцільність продовження дії квот на експорт зерна.

Про це прем`єр-міністр Микола Азаров заявив на прес-конференції в Києві, передає УНІАН.

Він зазначив, що також вивчається питання про доцільність заміни квотування експорту введенням експортних мит.

"Подивимося, як розвиватиметься ситуація на світових ринках. У нас ще час є", - сказав прем`єр.

Він підкреслив, що у будь-якому випадку уряд ухвалить зважене рішення.

"Будьте упевнені, що уряд ухвалить зважене, оптимальне на той момент рішення не на шкоду ані аграріям, ані нашим людям", - сказав Азаров.

Як повідомлялося, 4 жовтня 2010 року Кабінет міністрів встановив до кінця року квоти на експорт пшениці і суміші пшениці і жита в обсязі 0,5 млн. тонн, кукурудзи - 2 млн. тонн, ячменю - 0,2 млн. тонн і жита - 1 тис. тонн., гречки - 1 тис. тонн.

8 грудня 2010 року режим квотування був продовжений до кінця березня 2011 року, а розмір квот збільшений на 1,5 млн. тонн - до 4,2 млн. тонн. Зокрема, розмір квоти на експорт пшениці збільшений на 500 тис. тонн - до 1 млн. тонн, кукурудзи - на 1 млн. тонн, до 3 млн. тонн.

26 січня 2011 року Присяжнюк заявив, що уряд розглядає можливість збільшення квот на експорт зернових на 2,5-2,7 млн. тонн: на 1 млн. тонн пшениці і 1,7-1,5 млн. тонн кукурудзи.

22 лютого він повідомив, що Міністерство аграрної політики і продовольства планує дати остаточну відповідь з приводу ситуації з квотуванням зерна у першій декаді березня після того, як буде завершений аналіз залишків зерна в Україні.

Зернотрейдери Євросоюзу і США висловлюють стурбованість у зв`язку з втручанням держави в роботу зерноринку, введенням квот і непрозорим їх розподілом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!