Ахметов пішов проти Партії регіонів

Четвер, 13 січня 2011, 16:58

Тільки двоє людей із парламентської більшості у середу проголосували за проект закону, який передбачав обов'язкове декларування доходів і витрат вищих посадових осіб, а також їх близьких.

Цей законопроект під авторством депутата Арсенія Яценюка передбачає створення системи боротьби з корупцією, нагадує газета "Дело".

Зокрема, документ передбачає декларування вищими посадовими особами, які уповноважені виконувати функцій держави та органів місцевого самоврядування, всіх витрат на суму більше 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (тобто більше 1700 грн.).

До таких витрат прирівнювалися і ті товари, які особа отримує безкоштовно або в користування.

Проте Верховна рада у середу провалила закон. За ухвалення проекту закону проголосували лише 118 депутатів з 410 зареєстрованих в сесійній залі.

Партія регіонів, від голосів якої залежав успіх проходження законопроекту, відмовилася його підтримати.

Винятком стали два депутати - Рінат Ахметов і Юрій Воропаєв. Обидва проголосували "за".

Якщо бути точніше, "проголосували" картки народних депутатів, зазначає видання: Рінат Ахметов не ходить на засідання парламенту.

Як повідомлялося, 17 грудня 2010 року Верховна Рада скасувала весь пакет антикорупційних законів, який повинен був набути чинності з 1 січня 2011 року.

Замість цього глава держави вніс новий законопроект "Про засади запобігання та протидії корупції", який парламент прийняв у першому читанні в кінці 2010 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!