Губернатори розкажуть Азарову про дорожнечу харчів в грудні

Середа, 12 січня 2011, 12:22

Керівники ряду областей заслуховуватимуться на засіданні Кабінету міністрів з приводу підвищення в грудні цін на продовольство.

Про це заявив прем`єр-міністр Микола Азаров, передає УНІАН.

"Доручаю віце-прем`єр-міністру Віктору Тихонову і міністру аграрної політики Миколі Присяжнюку проаналізувати прорахунки центральної і місцевої влади і внести пропозиції, як їх виправити. А керівників областей, де було допущене істотне зростання цін, порівняно з середніми показниками по країні, треба заслухати на засіданні Кабінету міністрів", - сказав Азаров.

Він зазначив, що, зокрема, в Сумській, Івано-Франківській, Волинській, Вінницькій і Житомирській областях підвищення цін на деякі групи товарів у грудні 2010 року істотно перевищило середні показники по країні.

Крім того, Азаров доручив Присяжнюку розробити програму щомісячного контролю над ціновою ситуацією на продовольчому ринку.

"Ми, нарешті, маємо опанувати механізм прогнозування цінової ситуації. А для компенсації чи мінімізації коливань існують добре відомі ринкові інструменти", - сказав Азаров.

При цьому він нагадав, що в 2011 році планується будівництво мінімум п`яти оптових ринків з продажу сільгосппродукції - в Києві, Львові, Харкові, Донецьку і Запоріжжі.

За допомогою цих ринків, зазначив прем`єр, держава зможе проводити товарні інтервенції і скоротити шлях продукції від виробника до споживача.

За даними Державного комітету статистики, інфляція в Україні в грудні 2010 року, порівняно з листопадом 2010 року, становила 0,8%, з початку 2010 року - 9,1%.

Ціни на харчові продукти і безалкогольні напої в грудні 2010 року до грудня 2009 року зросли на 10,6%. Ціни на фрукти в грудні 2010 року до грудня 2009 року зросли на 9,3%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!