НБУ не пустить судимих очолювати банки

Вівторок, 30 листопада 2010, 09:17

Національний банк України має намір посилити вимоги до фінансового стану засновників при реєстрації нових банків.

Про це ідеться у проекті змін до Положення про порядок створення та державної реєстрації банків, відкриття їх філіалів, представництв, відділень, який оприлюднений на веб-сайті НБУ.

Зокрема, регулятор пропонує відмовляти в реєстрації банку в разі "незадовільного фінансового стану хоча б одного із засновників, які мають суттєву участь у банку".

Ознакою відсутності задовільного фінансового стану може вважатися ситуація, коли сума зобов'язань засновника перевищує суму його активів за вирахуванням коштів, вкладених у статутні капітали інших юридичних осіб (у тому числі й коштів, які планується вкласти в капітал створюваного банку).

НБУ вважає, що наявність у засновника збитків за результатами останнього року або прострочених зобов'язань перед іншими банками також може бути підставою для відмови в реєстрації створюваного банку.

Також Нацбанк пропонує встановити, що керівниками банку не можуть бути особи, які: мають судимості, невиконані зобов'язання із оплати боргу щодо будь-якого банку або іншої юридичної або фізичної особи; здійснювали незаконні дії в минулому, що призвело до банкрутства або ліквідації банку або іншої юридичної особи.

Як відомо, станом на 1 листопада 2010 року ліцензію НБУ на здійснення банківських операцій мали 176 банків. У стані ліквідації перебувають 18 банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!