Британська баронеса втратила посаду через "сумнівні" зв'язки з Фірташем

Понеділок, 16 серпня 2010, 12:57

Британська баронеса Паулін Невілл-Джонс втратила посаду через свої зв'язки з двома "сумнівними олігархами" - алюмінієвим магнатом Михайлом Чорним і співвласником компанії RosUkrEnergo Дмитром Фірташем.

70-літня Паулін Невілл-Джонс претендувала на посаду радника британського прем'єра Девіда Кемерона з національної безпеки і вважалася основним кандидатом на нещодавно створену посаду, пише газета "Коммерсант".

Однак її затвердженню на високу посаду перешкодила зроблена британською контррозвідкою MI5 доповідь, у якій були проаналізовані відносини баронеси з двома "сумнівними олігархами, підозрюваними в зв'язках з організованою злочинністю і російською мафією".

Першим з них є співвласник компанії RosUkrEnergo Дмитро Фірташ.

За даними MI5, кілька років назад офіс пані Невілл-Джонс одержав від британського бізнесмена Роберта Шетлера-Джонса, пов'язаного з Фірташем, 20 тисяч фунтів (майже 31 тис. доларів).

Сам британець стверджує, що діяв від свого імені, однак контррозвідники не виключають того, що пожертвування зробив саме Фірташ.

Нагадаємо, компанія RosUkrEnergo заробила на Заході негативну репутацію в зв'язку з тим, що, як вважає Мін'юст США, перебуває під непрямим контролем мільярдера Семена Могилевича, що включений ФБР у список десяти найбільш небезпечних злочинців.

Другим олігархом, названим у доповіді MI5, є алюмінієвий магнат, екс-бізнес-партнер Олега Дерипаски Михайло Чорний, котрий зараз проживає в Ізраїлі.

Йому заборонено в'їзд до США та низки інших країн за відмивання грошей, нелегальні угоди і ймовірні зв'язки з російською мафією.

Як повідомляється в доповіді, пан Чорний є основним фінансовим спонсором антитерористичного "Саміту розвідок" у Вашингтоні, у якому протягом декількох років брала участь і Невілл-Джонс.

Сама баронеса заявила, що не знайома особисто з вищезгаданими людьми і не має ніякого відношення до організованої злочинності.

Проте Девід Кемерон вирішив перестрахуватися і призначити на настільки високу посаду, що має доступ до секретної інформації, іншу людину - колишнього голову об'єднаного парламентського комітету з розвідки сера Пітера Рікеттса.

За даними джерел газети Mail on Sunday, почувши цю новину, баронеса "оскаженіла".

Вона заявила про готовність піти у відставку з посади заступника міністра МВС із питань безпеки, на котру була призначена після травневих виборів.

Офіційної реакції адміністрації Девіда Кемерона на цю пропозицію поки не надходило.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!