Обережно, вас знімають. Як знайти приховані відеокамери в орендованих квартирах

Обережно, вас знімають. Як знайти приховані відеокамери в орендованих квартирах

Орендарі по всьому світу стають жертвами прихованої відеозйомки. Як не опинитися на їхньому місці? ЕП підготувала інструкцію, яка допоможе знайти приховані відеокамери в будь-яких приміщеннях.
Четвер, 13 червня 2019, 13:30 -

Щоб стати об'єктом прихованої відеозйомки, вже не обов'язково бути персоною рівня віце-канцлера Австрії. Звичайну людину можуть знімати приховані камери в будь-який орендованій квартирі або в готелі.

Щороку світ дізнається про випадки стеження власників квартир за орендарями за допомогою прихованих відеокамер.

Зараз вони настільки доступні, що їх може купити будь-хто і будь-де: хоч на китайському AliExpress, хоч на українському OLX. Ціни варіюються в межах 270-2200 грн, а асортимент форм-факторів — величезний.

Як виглядають камери, виявлені орендарями, які з них можна купити в Китаї та Україні, і як знайти приховані відеокамери в приміщеннях?

Де знаходять приховані відеокамери орендарі

У 2016 році подруга 22-річної Меган Хільден зі штату Вашингтон в орендованій через Airbnb швейцарській квартирі виявила мобільний телефон під раковиною у ванній кімнаті.

 
cbsnews.com

У 2018 році 34-річний Дуг Гамільтон із Глазго, Шотландія, проводив з дівчиною відпустку в Торонто, Канада. Там в орендованій квартирі він виявив електронний годинник з прихованою відеокамерою.

 
news.com

У 2019 сім'я з Нової Зеландії виявила в будинку, який вони знімали в місті Корк, Ірландія, приховану камеру. Вона була захована в детектор диму і транслювала відеозапис в режимі онлайн.

 
edition.cnn.com
 
edition.cnn.com

Користувач Twitter Джейсон Скотт у 2017 році розповів, як його колега виявив підозрілий "детектор руху" на стіні спальні своєї орендованої квартири. "Детектор" виявився прихованою веб-камерою.

Приховані камери можуть бути навіть такі.

Знайти сучасні приховані відеокамери складно. Журналісти програми Today телеканалу NBC для експерименту встановили в будинку американської сім'ї за їх згодою 14 прихованих камер.

З їх допомогою журналісти з будь-якої точки світу могли стежити за кожним членом сім'ї. Ніхто з них не зміг виявити приховану відеозйомку.

Сюжет журналістів телеканалу NBC

Як виглядають і скільки коштують приховані відеокамери

На AliExpress можна замовити такі приховані камери.

 
"LED-лампочка", 1 760 грн
 
"Зарядний пристрій", 524 грн

 
"Електронний годинник", 1 310 грн
 
"Датчик руху", 270 грн
 
Мікровідеокамера, 2 204 грн

В Україні майже все те саме можна купити, наприклад, через OLX.

 

Як знайти приховані відеокамери. Інструкція

Якщо ви наймаєте житло через Airbnb, потрібно уважно прочитати вкладку "Правила будинку".

За правилами сервісу, господарі зобов'язані повідомляти про всі прилади відеоспостереження, навіть якщо вони не працюють. Це попередження зазвичай розташоване внизу екрана. При цьому заборонено встановлювати камери у спальні і ванній кімнаті.

Утім, не всі орендодавці дотримуються правил Airbnb і загальних етичних норм. Тому ЕП пропонує ознайомитися з кількома способами пошуку прихованих відеокамер.

Loading...

Спосіб №1

На побутовому рівні найефективніший спосіб — візуальний огляд приміщення. Камери зазвичай встановлюють у спальні, ванній кімнаті, душовій, туалеті, сауні, басейні.

Їх ховають у датчиках диму, датчиках руху, освітлювальних приладах, годинниках, предметах інтер'єру, іграшках, розетках, штекерах, вставлених в розетки.

Починати пошук треба з кутів приміщення, бо там кращий огляд.

Камеру можуть також ховати за фальшивим дзеркалом, відомим як дзеркало Гезелла. Це напівпрозоре скло, покрите тонким шаром металу: частина світла відбивається, а частина проходить наскрізь в обох напрямках.

За таким дзеркалом може перебувати камера. Визначити таке дзеркало можна, приставивши до нього впритул "ліхтарик" смартфона. Якщо це двостороннє дзеркало, то воно буде просвічуватися.

Крім того, для зйомки в умовах недостатньої освітленості камери можуть використовувати інфрачервоне підсвічування, яке можна виявити в повній темряві. Його видаватиме тьмяне червонувате світло, що виходитиме з однієї точки.

Спосіб №2

За словами експерта з інформаційної безпеки Микити Книша, приховані камери можна виявити за допомогою інфрачервоного детектора.

"Детектор випромінює інфрачервоне світло, яке, потрапляючи на діафрагму камери, відбивається. У детекторі є лінза, дивлячись у яку, можна виявити відбите інфрачервоне світло", — пояснює він.

Принцип використання пристрою простий: його потрібно наводити на всі підозрілі предмети і стежити, чи є в цих зонах відблиски. На відео нижче показано, як користуватися інфрачервоним детектором.

Детектор прихованих камер SpyFinder PRO. Ціна — 248 дол

На цьому відео автор показує, як зібрати найпростіший інфрачервоний детектор прихованих камер.

Спосіб №3

Сучасні мікрокамери часто оснащені Wi-Fi або Bluetooth-модулем, тому такі пристрої можна виявити за допомогою детектора частот, каже Книш. Детектор аналізує випромінювання на різних частотах: від низьких GSM-частот до високих Wi-Fi-частот і Bluetooth-частот.

"У найбільш примітивному вигляді такий датчик на спеціальній шкалі показує потужність випромінювання. Використання датчика схоже на гру "жарко-холодно": чим ближче підносиш пристрій до джерела випромінювання, тим потужніший сигнал показує датчик", — розповідає експерт.

Ось як працюють такі пристрої.

Недорогий і не дуже якісний детектор СС308+. Ціна в Україні — 420 грн

K18 RF Bug and Camera Detector. Ціна — 1 292 грн

Детектор GQ EMF-390. Ціна — 119 дол

Утім, якість роботи цих пристроїв низька. Прийнятні результати показують професійні детектори частот, наприклад, BugHunter Professional BH-02. В Україні він коштує 4 790 грн.

BugHunter Professional BH-02


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!