"Промінвестбанк" продали Клюєвим

"Промінвестбанк" продали Клюєвим

Вівторок, 4 листопада 2008, 20:50 -
У вівторок стало відомо про укладення угоди про продаж "Промінвестбанку". Ще зранку перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов попередив, що вже до кінця дня доля проблемної фінустанови може вирішитися.

За даними "Економічної правди", покупцями стали депутати від Партії регіонів, співвласники корпорації "Укрпідшипник" брати Андрій та Сергій Клюєви.

Це підтвердило і авторитетне джерело у Нацбанку: "До нас надійшов пакет документів: договір купівлі-продажу та новий статут, в якому фігурує консорціум, де присутні брати Клюєви". Пізніше НБУ офіційно оприлюднив закриття угоди.

Напередодні Клюєви відбили атаку головних конкурентів на банк. Вони домоглися відхилення парламентом пропозиції президента про націоналізацію банку шляхом додаткової емісії, яку мав викупити державний "Укрексімбанк".

За це виступали спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк, керівник Секретаріату президенту Віктор Балога та голова Ради НБУ Петро Порошенко.

Не став власником "Промінвестбанку" також і бізнесмен Віктор Пінчук. Подейкують, що до нього неодноразово "під'їжджали" з пропозицією купити ПІБ, але він відмовився.

Джерела стверджують, що Клюєви їздили до Росії з метою узгодити цю операцію, в угоді також беруть участь "Альфа-банк", "Сбербанк Росії" та керівник "Дельта банку" Микола Лагун, який має зв'язки серед російських інвестфондів.

Джерела "Економічної правди" навіть висловили підозри, що хтось в НБУ лобіює інтереси Клюєвих, бо державним банкам, які ледь не отримали ПІБ у свою власність, погрожували: якщо вони заважатимуть плану і наполягатимуть на націоналізації, то їх позбавлять рефінансування.

Ситуація з ПІБ була знаковим моментом для Юлії Тимошенко, яка могла втрутитися і оголосити про початок націоналізації "Промінвестбанку", бо щойно підписаний президентом антикризовий закон вже дозволяє це зробити.

Однак прем'єра пов'язують теплі стосунки з Андрієм Клюєвим, який був учасником переговорів про створення коаліції БЮТ і Партії регіонів.

Оскільки націоналізація передбачає, що Матвієнко жодних грошей не отримає, то він і зробив вибір на користь Клюєвих. Хоча брати-депутати теж зараз реальних грошей не платять, проте вони дають активи. Розрахунок Матвієнка: через рік, коли банк виведуть з кризи, він отримає своє.

За даними "Економічної правди", основною умовою погодження угоди з боку НБУ була не купівля контрольного пакету акцій ПІБу, а "закачка" коштів в пасиви банку для утримання його на плаву. Чи є кошти у розмірі декількох мільярдів доларів у Клюєвих - сказати важко.

Голова великої фінансової установи також скептично поставився до ймовірності такої угоди. "Для початку таких переговорів потрібно було покласти щонайменше мільйонів 150 на стіл. Це тільки для початку переговорів, і в реальних грошах. При цьому необхідно мати вже готовий механізм погашення боргів", - відзначив експерт.

Ходять чутки, що спочатку Клюєви поклали око тільки на Донецьку дирекцію "Промінвестбанку", щоб долучити її до своєї бізнес-моделі.

А поспіх з закриттям угоди можна пояснити важливістю того, аби рішення стосовно "Промінвестбанку" було винесено до середи, коли має відбутися засідання МВФ.

Саме з продажем банку пов'язане призначення екс-керівника "Індекс-Банку" Ігоря Францкевича на пост першого заступника голови правління "Промінвестбанку".

За інформацією джерел в ПІБ, кандидатура Францкевича на посаду голови правління вже погоджена, у найближчий час він почне виконувати свої обов'язки.

Скоріш за все, Францкевич стане керівником ПІБу після закінчення роботи тимчасової адміністрації в банку. Поки що керівником "Промінвестбанку" залишається заступник голови НБУ Володимир Кротюк.

У банківських колах вибір на користь Францкевича викликав неоднозначну реакцію.

З одного боку, колеги відзначають його багаторічний банківський досвід та зв'язки в політичних колах. З іншого - згадують, як Францкевич з непереконливим успіхом очолював безпроблемні ВТБ та "Індекс банк". А тепер перед ним постає завдання зовсім іншої складності - реанімація напівкоматозного "Промінвестбанку".


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!