За рік споживання природного газу на Сумщині скоротилось на 6,2%

Середа, 23 січня 2019 —
За 2018 рік у Сумській області спожито 733,2 млн. м3 газу, що на 48,2 млн. м3 менше у порівнянні з 2017 роком. З 2011 року річний обсяг розподіленого блакитного палива за усіма групами споживачів скоротився майже на 36%.
Загалом по всім групам споживачів об’єм розподіленого газу скоротився на 6,2%. Домогосподарства спожили природного газу на 7,1% менше, промисловість - на 2,7%, підприємства ТКЕ - на 12,5%.

Бюджетні установи ж збільшили обсяги споживання на 2,5%, релігійні організації – 5,9%.

"Зберігається тенденція до скорочення обсягів розподілу природного газу мережами Сумщини. Однак незалежно від обсягів розподіленого газу протяжність газопроводів та кількість споживачів – збільшуються", – зазначив головний інженер ПАТ "Сумигаз" Дмитро Сергієнко.


Споживання природного газу в Сумській області

Зменшення об’ємів розподілу природного газу пов’язане, як зі скороченням наданої побутовим споживачам соціальної допомоги – субсидій, так зі зміною ціни природного газу.

При цьому зменшується й тарифна виручка ПАТ "Сумигаз", яка формує ресурс для забезпечення операційних та інвестиційних потреб газорозподільної галузі регіону.

Наголошуємо, що ПАТ "Сумигаз" не отримує оплату від споживачів за природний газ.  З 1 липня 2015 року це роблять газопостачальні підприємства, використовуючи розрахунковий рахунок спеціального призначення, з якого 86% коштів автоматично направляється в НАК "Нафтогаз України" та його дочірнім підприємствам.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!