Українці споживають в 90 разів менше органіки, ніж в Європі

Четвер, 9 листопада 2017 —
Україна посідає 11-е місце в Європі за площею органічних сільгоспугідь, однак рівень споживання органічної продукції вкрай низький — близько €0,4 на 1 людину.
Це в 90 разів менше, ніж пересічний житель Європи і в 400-600 разів менше громадян "суперорганічних" держав, повідомляє Landlord.

За оцінками експертів, з нинішніми темпами зростання вітчизняного ринку потрібно ще років 25, щоб досягти показників Хорватії, Словенії чи Ірландії — € 23-31 на 1 персону.

"Останні 6 років ринок органічної продукції в Україні росте в середньому €3 млн в рік. Якщо темпи зростання збережуться, обсяг перевалить за позначку в €25 млн", — зазначає Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства.

Водночас кількість компаній і підприємців, які виявили зацікавленість в отриманні сертифікату на право займатися органічною діяльністю, в нинішньому році зросла на 20-25%, свідчать дані "Органік Стандарт".

За словами директора компанії Сергія Галашевського, приваблює підприємців на органічний ринок істотно вища рентабельність, ніж при традиційному аграрному виробництві. Середня окупність інвестицій в органічне землеробство становить приблизно 300%.

powered by lun.ua