M.E.Doc повністю безпечний, - експерти

Понеділок, 3 липня 2017 —
Згідно з висновками ряду спеціалістів M.E.Doc та його оновлення не є джерелом будь-яких вірусних програм - до таких висновків прийшли експерти у ході кропіткого розслідування.
Проте, сайт програми електронного документообігу поки що залишається недоступним, до закінчення експертного розслідування.

Наразі до з'ясування деталей справи залучені фахівці силових стуктур, державних установ та міжнародних організацій: фахівці США, Британії та країн Європи.

Поміж тим фахівці силових структур схидяються до версії, що до атаки вірусу-вимагача Petya причетні Російські спецслужби. Варто зазначити що підозри про причетність РФ виникли не безпідставно, а саме після виявлення спроби зламу ресурсу M.E.Doc. Як виявилось, кібератака була лише першим єтапом, щоб виявити слабкі місця цифрової інфраструктури України.

Саме таку заяву в ефірі одного з телеканалів висловив один із профільних міністрів України:
"Те, що нам вдалося встановити, то це точно не йшлося про гроші, коли ми говоримо про кібератаку. Працювала група щонайменше 10-20 висококласних спеціалістів. Працювали вони протягом 3-4 місяців щонайменше. Це означає, що це була добре спланована операція. Оскільки не було фінансової мотивації, і це не був гурток любителів-аматорів, тобто ми можемо чітко говорити, що це російський сценарій. Це був тестовий сценарій. Була мета просто промацати слабкі місця цифрової інфраструктури як українських приватних, так і державних компаній". Міністр заявив, що переконаний в тому, що це була російська операція і вона є одним з елементів агресії проти України.

Наразі можна констатувати, що до бордьби з даною проблемою в Україн, і не готові протистояти ні державні утанови ні приватний бізнес.

powered by lun.ua