Українська енергетична біржа вперше в Україні успішно провела перші торги природним газом на умовах форварда

П'ятниця, 28 квітня 2017 —
27 квітня компанія СП «Полтавська газонафтова компанія» (ПГНК) провела перші біржові торги природним газом на умовах форвардних контрактів на Українській енергетичній біржі (УЕБ).

На торги було виставлено 2 млн куб. м природного газу з дисконтом 200 грн/тис. куб м до опублікованої на офіційному сайті УЕБ середньозваженої ціни на природний газ у місяці поставки.Мінімальна прогнозована ціна ресурсу встановлена на рівні 5500 грн/тис. куб. м. Терміни поставки газу розбиті помісячно — червень-вересень 2017 р. За результатами торгів, був реалізований весь виставлений обсяг природного газу з середньозваженим дисконтом:

• червня — 100 грн за тис. куб. м;
• липня — 130 грн/тис. куб. м;
• серпня — 356 грн/тис. куб. м;
• вересня — 492,00 грн/тис. куб. м.

Торгівля природним газом на умовах форвардів з дисконтом спотової ціни є інноваційним і зручним інструментом для забезпечення учасників ринку необхідним ресурсом на більш тривалий період, ніж при спотових торгах, а для продавців це дозволяє запланувати реалізацію видобутого енергоресурсу.

«Ми намагаємося надати нашим клієнтам зручні біржові торгівельні інструменти і розробили для цього дану торгову опцію, яка дає учасникам певну можливість хеджування гарантування обсягу поставок з прив'язкою до формули. Даний інструмент може стати основою для впровадження в майбутньому ф'ючерсних контрактів на ринку енергоресурсів України, однак для цього потрібна зацікавленість з боку учасників ринку, яку ми сьогодні отримали завдяки ПГНК і покупцям», — прокоментував результати торгів генеральний директор Української Енергетичної Біржі Олександр Коваленко.

«Ми дуже задоволені тим, як сьогодні пройшли торги природним газом на нових для нас умовах у режимі диференціалів. Ми перша в Україні приватна видобувна компанія, яка співпрацює з незалежною енергетичною біржею і сьогодні вперше випробувала унікальний інструмент, який дозволяє ефективніше планувати свою господарську діяльність і оперативно закривати ризики, пов'язані з продажем природного газу в довгостроковій перспективі. Але головне те, що ми побачили довіру учасників ринку до нас і до УЕБ, що дозволить і іншим видобувним компаніям використовувати цей інструмент», — оцінив результати торгів генеральний директор СП ПГНК Віктор Гладун.

СП «Полтавська газонафтова компанія» є публічною компанією, яка спеціалізується на видобутку нафти і природного газу в Україні і входить до структури компанії JKX Oil&Gas. ПГНК має чотири ліцензії на розробку нафтогазових родовищ Ново-Миколаївської групи і Єлизаветівської площі в Полтавській обл., а також два дозволи на розвідку Заплавського та Червоноярського-Східного родовищ загальною площею 171,2 кв. км.

powered by lun.ua