В США може початися ще гірша фінансова криза - Обама

Понеділок, 16 травня 2011, 10:38

Президент США Барак Обама попередив Конгрес, що відмова підвищити ліміт запозичень може призвести до гіршої фінансової кризи та економічної рецесії, ніж в 2008-2009 роках, якщо інвестори почнуть сумніватися у кредитоспроможності США.

Обама повторив, що республіканці не повинні пов'язувати рішення про "стелю" кредитування з скороченням витрат як міру зменшення дефіциту бюджету, інформує Reuters.

"Якщо інвестори всього світу подумають, що пункт про повну довіру і повагу не підтримується, якщо вони подумають, що ми можемо порушити наші зобов'язання, це може розвалити всю фінансову систему, - сказав Обама телеканалу CBS News. - Ми можемо отримати гіршу рецесію, ніж ту, що ми вже бачили, найгіршу фінансову кризу, ніж та, що вже була".

Білий дім і республіканці Конгресу ведуть нескінченні суперечки про дефіцит і межі заборгованості.

Очікується, що "стеля" запозичень міністерства фінансів у 14,3 трильйона доларів буде досягнута уже у понеділок, і Мінфін позбудеться доступу на ринки облігацій.

Лідери республіканців, які погодилися з тим, що межу кредитування необхідно підвищити, кажуть, що не схвалять подальше розширення повноважень на отримання боргу, якщо не будуть вжиті заходи для утримання заборгованості під контролем.

Ця угода, можливо, не з'явиться ще протягом кількох місяців.

Міністерство фінансів каже, що зможе відстрочити дефолт до 2 серпня, використовуючи інші ресурси фінансування для оплати за рахунками.

Доповідь дослідницького інституту Third Way, який буде опублікований в понеділок, підтверджує слова Обами.

У документі йдеться, що США можуть знову скотитися в рецесію, якщо бездіяльність Вашингтона призведе до дефолту.

При цьому будуть втрачені близько 640.000 робочих місць, фондові ринки впадуть, а кредитна активність скоротиться.

Віце-президент Джо Байден веде переговори між Білим домом і законодавцями про те, як скоротити масштабний дефіцит бюджету США і підвищити ліміт кредитування.

Він сказав репортерам у четвер, що були досягнуті деякі успіхи, але ще дуже рано сподіватися на правильний результат переговорів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!