За підсумками 2018 року ПАТ "Харківгаз" отримав збиток 367,7 млн. грн

Середа, 17 квітня 2019 —
За підсумками 2018 року збитки ПАТ "Харківгаз" від послуг з розподілу газу склали 367,7 млн. грн.
Це сталося внаслідок того, що вчасно не було прийняте рішення щодо перегляду тарифу компанії до економічно-обгрунтованого рівня.

Однією з основних складових тарифу на розподіл газу ПАТ "Харківгаз" є виробничо-технологічні витрати (ВТВ). Ціна газу, що затверджена НКРЕКП для придбання обсягів на ВТВ складає 5,8 тис. грн. за тис. м. куб. Але його середньозважена фактична вартість за 2018 рік – понад 11 тис. грн.


В результаті чого, в тарифі, затвердженому Регулятором, передбачено коштів на придбання лише близько 30 млн. кубометрів палива при реальній потребі 77,8 млн. м. куб.

"ПАТ "Харківгаз" отримує послуги балансування для покриття виробничих потреб в АТ "Укртрансгаз". Але оплатити може лише кошти, що виділені державним регулятором в тарифі компанії", - зазначила комерційний директор ПАТ "Харківгаз" Ірина Лістова.

Тариф ПАТ "Харківгаз" останній раз переглядався державним регулятором у 2016 році. За цей період суттєво зросла не лише вартість газу для виробничих потреб, але і інші статті витрат.

Так, мінімальна заробітна плата збільшилась в 3 рази, вартість дизельного пального на АЗС зросла з 17 до 28 грн/літр. Індекс інфляції склав більше 35%, а індекс цін виробників промислової продукції зріс більше ніж на 66%.

Саме через необґрунтований тариф, впродовж минулого року ПАТ "Харківгаз" відчував гострий дефіцит коштів, навіть на придбання пального для виїздів аварійних бригад за викликами споживачів.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!