Покращуючи конкурентоспроможність економіки України

Вівторок, 27 вересня 2011 —
Американська торгівельна палата в Україні презентує черговий аналітичний звіт "Партнерство з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України 2011-2012", що відображає поточний стан основних секторів економіки України та містить рекомендації, спрямовані на прискорення політичних, правових та регуляторних реформ.
Київ, 27 вересня, 2011 – Американська торгівельна палата в Україні представляє черговий аналітичний звіт "Партнерство з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України 2011-2012", де викладено інформацію про поточний стан основних секторів економіки України та наведено рекомендації, спрямовані на прискорення політичних, правових та регуляторних реформ, які дозволять подолати економічний спад, покращити позиції країни на світовій арені, а також більш повною мірою долучитися до глобальних економічних процесів.

"Звіт підкреслює ту велику роботу, яку проводить Американська торгівельна палата в Україні для того, щоб економіка нашої країни була конкурентоспроможною, а Україна отримала порозуміння на зовнішніх ринках та мала змогу інтегруватись до глобальної економіки", – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час презентації звіту у четвер, 22 вересня. Того ж дня ознайомитися зі звітом отримали можливість представники української влади, ділової, експертної та дипломатичної спільноти, які створили широке партнерство заради досягнення цілей реформування економіки України.

Опублікований у вересні цього року звіт Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) засвідчив покращення позицій України у "Глобальному огляді конкурентоспроможності", розмістивши Україну на 82 місці зі 142 країн, у порівнянні з 89 сходинкою минулого року. "Після втрати 16 позицій за два попередні роки, Україна у цьому році долає негативну тенденцію та піднімається на 7 сходинок. Країна продовжує демонструвати ряд конкурентних переваг Високоосвічене населення, гнучкість та ефективність ринку праці та вагомий об’єм ринку збуту продовжують обумовлювати стабільне зростання продуктивності країни в майбутньому", – наголошується у звіті ВЕФ.

"Звіт ВЕФ визначає конкурентоспроможність як сукупність інститутів, стратегій та факторів, які забезпечують певний рівень продуктивності країни. Рівень продуктивності, в свою чергу, обумовлює сталий рівень добробуту, досягнення якого економіка здатна забезпечити. Інакше кажучи, країни з більш конкурентоспроможною економікою можуть сприяти підвищенню рівня доходів громадян. Країни, що мають конкурентні переваги в різних сферах економіки, зазвичай швидше долають кризові явища та краще відновлюють економіку. Це – головне, що мають пам’ятати українська влада та її партнери з приватного сектору, працюючи разом на зміцнення української економіки задля блага населення та інвесторів", - переконаний президент Американської торгівельної палати Хорхе Зукоскі.

Проект Партнерства реалізується Американською торгівельною палатою в Україні вже протягом трьох років, однак саме в поточному році активізувалася співпраця уряду, бізнесової громади, дипломатичної спільноти та експертних кіл, що дозволило проекту вийти на якісно новий рівень. У 2011 році Україна поступово долає наслідки економічної кризи, однак постає перед новими серйозними міжнародними економічними та політичними викликами, намагаючись впровадити, неоднозначні, проте вкрай важливі реформи.

"Умовами досягнення тих амбітних цілей, які країна ставить перед собою, зокрема бажання стати членом "великої двадцятки" вже до кінця цього десятиліття, є дотримання принципів вільної ринкової економіки та впровадження системних економічних та соціальних реформ. Бажання керівництва країни вирішувати нагальні проблеми, що стоять перед Україною, надає нам оптимізму. Я переконаний, що Палата буде робити все можливе для підтримки уряду, коли мова йтиме про надання Україні інвестиційної привабливості та перетворення її на процвітаючу країну", – вважає Іан Борден, Голова Ради директорів Американської торгівельної палати в Україні, Генеральний директор «МакДональдз Юкрейн».

Для того, щоб надати рекомендаціям практичного характеру, Американська торгівельна палата зосередила увагу на ключових секторах економіки України, вибір яких обумовили загальноприйняті показники конкурентоспроможності зі звіту ВЕФ, серед яких: сільське господарство, банківські та фінансові послуги, паливно-енергетичний комплекс, інформаційні та комунікаційні технології, нерухомість та будівництво, телекомунікації та передача даних, туризм, політика у сфері захисту прав інтелектуальної власності, митна політика, політика у сфері охорони здоров’я, людські ресурси та політика в сфері праці, податкова політика, антикорупційна політика.

Пріоритетні сфери проекту Партнерства, що співпадають зі складовими державної програми реформ та програмою дій Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Президентові України, постійно знаходяться в центрі уваги Комітетів та Робочих груп Американської торгівельної палати. Об'єднані зусилля бізнесу, експертів та дипломатичних кіл дозволять розробити конкретні плани дій і кроки, необхідні для впровадження реформ та підвищення конкурентоспроможності економіки України.

"Незважаючи на значні успіхи у сферах, моніторинг яких здійснювався Палатою, попереду ще багато роботи, і діалог між українською владою та діловою спільнотою має продовжуватись навіть більш інтенсивно, ніж раніше. "Партнерство з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України" є "живим документом" і буде постійно оновлюватись. Нові матеріали подаватимуть наші партнери – неурядові організації, експерти, донори та міжнародні фінансові організації", – підсумував Хорхе Зукоскі.

Повний текст звіту можна завантажити за посиланням

powered by lun.ua