Private banking по-українські

Private banking по-українські

Кількість фінансово освічених V.I.P.-клієнтів в Україні щоденно зростає. Ще швидше зростають їх прибутки. Саме тому українські банки почали впровадження послуги Private Banking, а відтак - навчають у Швейцарії своїх співробітників тонкій справі управління великим приватним капіталом.
Четвер, 29 травня 2008, 15:52

Раз в стране бродят какие-то
денежные знаки, то должны же быть
люди, у которых их много!
(Остап Бендер)

Кількість фінансово освічених V.I.P.-клієнтів в Україні щоденно зростає. Ще швидше зростають їх прибутки. Саме тому українські банки почали впровадження послуги Private Banking, а відтак -  навчають у Швейцарії своїх співробітників тонкій справі управління великим приватним капіталом. Ми поговоримо про реальні для молодого українського ринку речі, не беручи до уваги альтернативні інвестиції у живопис, антикваріат, винні колекції тощо.

Хто такий персональний банкір, і навіщо він Вам потрібен?

У персонального банкіра є лише один шанс справити гарне враження на V.I.P.-клієнтів. Класичне банківське обслуговування давно перестало їх цікавити - для них слід шукати інші фінансові інструменти. Сучасні V.I.P.-клієнти чудово розуміються на депозитних внесках, уміють рахувати всі витрати при кредитуванні й завжди (цілком справедливо) вимагають до себе особливої уваги.

Реклама:

Погодьтесь, якщо до банку Ви приходите з великими грошима, Ви маєте право на індивідуальне обслуговування. А воно полягає не тільки у «філіжанці кави» та привітній усмішці клієнт-менеджера. Мова йде про ряд складних фінансових операцій, які вимагають від банкіра високого професіоналізму та готовності виконувати найрізноманітніші доручення клієнта.

Можливо, у Вас виникло питання: навіщо мені, топ-менеджеру, який чудово розуміється на тонкощах фінансового світу, потрібен персональний банкір? Ви чудово знаєте, до якого банку Вам ліпше віднести депозит, під який відсоток і на який термін. Ніхто краще за Вас не знає Ваших вимог до фінансового обслуговування. Але Ваш персональний банкір всі зусилля спрямовує на те, аби рівень послуг перевершив Ваші сподівання.

Доки Ви зайняті основним бізнесом, Ваш банкір відповідатиме за найбільш вигідне для Вас примноження Вашого капіталу, подбає про Ваші щоденні особисті та сімейні розрахунки, вирішить для Вас безліч термінових, важких або простих, фінансових завдань. Ваш персональний банкір економить для Вас час та гроші.

«Командовать парадом буду я!» (Остап Бендер)

Отже, що Ви можете й маєте отримувати від Вашого персонального банкіра?

Перше і, напевно, найцінніше - це своєчасні кваліфіковані рекомендації й поради.

Одне з питань, які Вас, безперечно, сьогодні турбують, - як зберегти заощадження від інфляції та зменшити валютні ризики. Ви принесли свій капітал у банк. Що може (і повинен) рекомендувати Вам персональний банкір?

Враховуючи високі показники інфляції в країні та падіння американського долара на світових ринках, Ваш банкір, задля мінімізації валютних ризиків, може порекомендувати  Вам сформувати «валютний кошик» для збереження капіталу: 35-40% - в гривні, 35-40% - в євро і 20-30% - в доларах.

Окрім цього, чудовою альтернативою депозитам є внески в банківському золоті. Така благородна інвестиція застрахує Ваші заощадження від інфляції. Протягом останніх 20-ти років світова ціна на золото зросла майже в 10 разів! Неодмінно розпитайте про це свого банкіра! Пам'ятайте, що купуючи більше золота, Ви платите менше за кожен грам.

«Золото та срібло за своєю природою - не гроші, але гроші за своєю природою - золото та срібло.» (Карл Маркс)

Якщо ж Ви готові ризикувати, Ваш персональний банкір може запропонувати Вам інвестувати частину Вашого вільного капіталу в акції або сертифікати інвестиційного фонду. До речі, цей вид інвестування на сьогодні є найприбутковішим. Але поставтеся до нього якнайпильніше. Разом з Вашим персональним банкіром обирайте фонд відповідно до показників його роботи, компанії, що ним управляє, та ... Вашого ставлення до ризику. Найімовірніше, Ваш банк уже працює з компанією з управління активами і може запропонувати Вам цікаві проекти.

Один із найпопулярніших видів інвестування - нерухомість. Фонди фінансування будівництва створюються і управляються банком саме для того, аби допомогти Вам її придбати. Ваш персональний банкір може запропонувати вам на вибір декілька об'єктів, що будуються, для  можливості інвестування в найбільш привабливий.

Спілкуючись із одним швейцарським банкіром, я поцікавилася, що банку коштує найдорожче в сфері управління великим приватним капіталом. Відповідь була простою: «Погані поради та рекомендації наших персональних банкірів».

Щиро Вам раджу: міняйте персонального банкіра, якщо 100% Ваших капіталів зосереджено в одній валюті, в одному продукті і Вас непокоїть думка про інфляцію.

Друге, не менш цінне, - забезпечення прийняття, реалізації, моніторингу та корекції рішень.

«Я бы взял частями. Но мне нужно сразу!» (Остап Бендер)

Вам пощастило з вашим персональним банкіром, якщо ваша співпраця з ним має таку послідовність:

  • 1. Все починається з обговорення та з'ясування Ваших потреб.
  • 2. Після цього персональний банкір може запропонувати Вам можливі фінансові та інвестиційні рішення, які відповідають Вашим індивідуальним потребам. Неодмінно уточніть, на які результати Ви можете очікувати від реалізації цих рішень.
  • 3. Професійний банкір не залишить Вас сам-на-сам зі складним вибором і обов'язково допоможе обрати найбільш прийнятне рішення.
  • 4. Банкір виконує проект і постійно інформує Вас про фінансові результати. За необхідності, він рекомендує внести в нього зміни.

Дуже важливо! Професійний персональний банкір вміє прогнозувати. Він слідкує за ринком, курсами, ставками - і часто може попередити Ваші ризики.

Третє, комфортне. Вирішення поточних фінансових питань сім'ї.

«Имейте в виду, уважаемый Шура, даром я Вас питать не намерен. За каждый витамин, который я Вам скормлю, я потребую от Вас множества мелких услуг.» (Остап Бендер)

Класичний Family Office у нашій країні існує в цілком новому, незвичному вигляді. Швейцарці дуже здивувались би, дізнавшись, як можна реструктурувати управління справами сім'ї. Проте, в новаціях нашого ринку в цій частині нема нічого поганого. Враховуючи нюанси законодавства і структуру капіталу, українські банки просто не можуть запропонувати Вам класичний Family Office. У нас це - «безліч дрібних послуг» для клієнтів сервісу Private Banking, вирішення яких бере на себе Ваш персональний банкір, звільняючи Вас від думок та рухів, пов'язаних із щомісячними платежами. Класичний Family Office українського Private Banking може включати:

            а) здійснення поточних платежів за утримання дому, квартири, прислуги;

            б) платежі за спортклуби, дитячі садки, школи тощо;

в) контроль за наявністю коштів на поточних рахунках членів сім'ї та своєчасне поповнення;

г) здійснення щомісячних платежів з виконання зобов'язань по договорах (кредитних, страхових тощо);

д) бронювання готелів, авіаквитків, автомобілів;

е) інформаційна підтримка (курси валют, дорогоцінних металів, фондові індекси тощо).

Це далеко не повний перелік пропозицій у рамках «безлічі дрібних послуг».

Враховуючи Ваші потреби та спосіб життя, Ваш банкір неодмінно запропонує Вам пакет багатовалютних кредитних карт з першокласними додатковими пільгами.

Немає зручніше платіжної карти при розрахунках у торговій мережі або в подорожі за кордон! Але тільки у разі, якщо Вам забезпечено кредитну лінію, цілодобову підтримку, моніторинг операцій та стопроцентну реакцію на Ваші звернення щодо підвищення добових лімітів і ввімкнення/вимкнення перевірки кодів безпеки. Переконайтесь, що коли Ви опинитесь сам-на-сам із закордонним банкоматом, за повної відсутності готівкових коштів, - Ваш персональний банкір допоможе Вам вирішити будь-які питання.

І наостанку - реальний факт:

«У банку Pictet немає ліфтів. Вони настільки ж недоречні тут, як і сірі сталеві меблі, комп'ютери або принтери, які дзижчать. Відвідувач спускається сходами униз. Як і в Vontobel, він проходить не в «офіс», а в кімнату для прийомів, з неї декілька дверей ведуть у кабінети. Обстановка Pictet дещо недбала -  це спільна риса для багатьох женевських банків. Ледь потерті меблі, вицвілі портрети на стінах - між тим, потрапивши сюди, дуже швидко розумієш, що подібну зневагу до розкошу можуть собі дозволити лише дуже багаті люди.

            Pictet, Bordier і Lombard зберігають ознаки, які втрачає банківський світ, - чарівність, індивідуальний діловий стиль, неприйняття безособовості...

            На свої гроші Pictet міг би устаткувати найкращими IBM не одну контору. Відсутність комп'ютерів - ознака вірності традиціям, які так цінуються клієнтами  Pictet.

            Документи тут пишуться від руки. Мертві значки, надруковані на аркуші, викликали б негативну реакцію клієнта. Форма ділових паперів також залежить від бажань відвідувача: якщо французька леді забажає, аби кореспонденцію з нею вели гусячим пером, синіми чорнилами на червоному тлі, Pictet виконає її прохання.» (1960 р., Т.Р.Ференбах, нотатки.)

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.
Реклама: