Володимир Панченко

Інститут імені Олександра Поля, директор Агентства розвитку Дніпра
Усі публікації автора
Давос-2017: зґвалтування Заходу і вхід в "азійське століття"
Френсіс Фукуяма 20 років тому проголосив, що історія закінчилася, і тепер все буде плавно і солодко. Та це стосується переважно азійських країн. Західний світ входить в еру турбулентності.
Ще не Лас-Вегас, уже не Луганськ. Польща чекає півмільйона українців на роботу
На польському прикладі я переконався, що світом правлять не ресурси чи гроші. Основний капітал — люди. І ми їх втрачаємо.
Новоявлені Мойсеї: як Україну перетворюють на індустріальну пустелю
Найбільш поширений аргумент противників індустріальних парків — загроза створення внутрішніх офшорів. Добродії, не там шукаєте. Офшори існують в Україні у вигляді платників ПДВ, зареєстрованих у зоні АТО.
Трамп і "супервівторок": Америка хоче повернути робочі місця з Китаю
Статус США як генератора світової валюти не вічний. Цю особливість можна здобути, маючи в арсеналі дві складові - потужну економіку і потужну армію.
Про які реформи розповість в Давосі Абромавичус
Реформатори заперечують саме існування промислового сектора. Даєш четверту аграрну революцію?
Новий рецепт від Мінекономіки: як схрестити бульдога з носорогом
Оптимальний варіант - об'єднати у холдинг підприємства з експортною спрямованістю і сконцентруватися на випуску високотехнологічних продуктів.
Лаффер vs Яценюк або вінегрет популізму і "податкового раю"
Напередодні виборів прем'єр анонсував підвищення зарплат і пенсій, тому падіння дохідної частини йому потрібно менше за все. Тобто податків з бізнесу будуть збирати все одно більше.
Уряд проводить курс на деіндустріалізацію країни
Визначаючи агросектор як національний економічний пріоритет, керівництво держави прирікає населення на зубожіння, а економіку на стагнацію
Іван Міклош: історія однієї маніпуляції, або Почому намисто для аборигенів
Хвалитися державною підтримкою - моветон у західному світі. Проте це не означає, що так ніхто не робить. Міклош це знає, адже саме на час його роботи в уряді припала левова частка ненависного "державного втручання".
Відсутня реформа Абромавічуса, або Хто тягне країну до економічної прірви
Хто скаже проти? Ти ж за "європейський вибір"? Тоді повір в п'ять принципів "лібертаріанської" програми. Дарма, що її насправді немає - колись буде.
Арешт та конфіскація майна власників банків поверне довіру до фінсистеми
Одним із дієвих немонетарних та нефінансових інструментів повернення довіри до банківської системи може стати невідворотність покарання для власників банків
Три питання до Абромавічуса, або Реформатори не рахують у штуках
Пане Абромавічус, ви часом не задумувались про відставку?