Україна відповість на заборону Росією транзиту українських товарів

Неділя, 10 липня 2016, 14:15

Українська сторона розробила план відповідних заходів, після заборони Росією транзиту українських вантажів через свою територію.

Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає "Інтерфакс-Україна".

"З цієї ситуації ми розробили відразу план заходів з нашого боку. Ми не хочемо порушувати законодавство, зокрема в частині наших зобов'язань по СОТ, і ці пропозиції зараз знаходяться у прем'єр-міністра, вони також будуть представлені найближчим часом для прийняття остаточного рішення" , - сказав міністр в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Ми вважаємо, що, безумовно, асиметричні дії повинні бути. Певна асиметрія буде дотримана, ми б не хотіли застосовувати дзеркальну відповідь станом на сьогодні, але подивимося, яке буде остаточне рішення прийнято", - додав він.

Раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін указом від 1 січня 2016 року встановив, що міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з території України на територію Казахстану через російську територію здійснюються тільки з території Білорусі.

Транзит дозволено "за умови застосування до вантажних приміщень (відсіків) транспортних засобів та залізничного рухомого складу, приміщень, ємностей і інших місць, в яких знаходяться або можуть знаходитися товари, засобів ідентифікації (пломб), в тому числі функціонують на основі технології глобальної навігаційної супутникової системи "ГЛОНАСС", а також при наявності у водіїв транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення, облікових талонів".

Потім 1 липня Путін доповнив свій указ новими нормами, поширивши його дію не тільки на Казахстан, а й на Киргизію.

Крім того, вводиться тимчасова заборона на автомобільні і залізничні перевезення товарів, щодо яких в Російській Федерації застосовуються ставки ввізних мит, встановлені Єдиним митним тарифом ЄАЕС, відмінні від нуля, і товарів, включених до переліку сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, затверджений урядом РФ.

Згідно з документом, уряд РФ у разі звернення до нього урядів Казахстану або Киргизії має право дозволити автомобільні та залізничні перевезення окремих вищевказаних товарів за умови дотримання порядку здійснення таких перевезень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!