Цифровые разводы
Когда весной этого года Национальный совет по вопросам телерадиовещания объявлял конкурс на получение телевизионных лицензий в будущих цифровых мультиплексах, мало кто верил, что конкурс пройдет без скандалов. Стоит отметить, что вся деятельность нынешнего состава Нацсовета эти скандалы продуцирует с завидной настойчивостью, причем все началось уже с назначения членов Нацсовета, многие из которых заняли свои нынешние должности вопреки закону, о чем не раз говорилось в СМИ.

Тем не менее в течение последних нескольких месяцев члены Нацсовета не уставали клясться, что конкурс пройдет максимально чисто, честно и открыто, в результате телезрители получат возможность смотреть лучшие телеканалы. Что из этого вышло и как это стыкуется с требованиями закона — об этом стоит поговорить отдельно.
Правила оформлення та використання шенгенської візи
Перш за все, зупинимося на тому, які переваги надає Шенгенська віза. Так, класична Шенгенська віза надає право людині безперешкодно в’їжджати та перебувати на території будь-якої країни Шенгенської угоди за умови виконання візових вимог. На сьогодні 25 країн Європи приєдналися до Шенгенської угоди, яка була підписана у 1985 році. Це: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина , Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія. Крім того, Шенгенська віза дає право також перебувати на території інших країн, які домовилися з країнами-учасницями угоди про вільне переміщення. Це: Андорра, Монако, Ватикан, Ліхтенштейн, Сан-Марино, а також Гренландія та Фарерські острови.
Несвободная свобода выбора
В начале года через многие СМИ прошла новость о том, что IIPA (Международный альянс интеллектуальной собственности — одна из самых влиятельных международных структур в отрасли авторских прав) включил Украину в список стран под приоритетным наблюдением (Priority Watch List). В качестве реакции на это событие Верховная Рада приурочила принятие в первом чтении законопроекта №6523 о внесении изменений в законодательство об авторском праве и смежных правах, который, как анонсировалось, учитывал все пожелания IIPA и был нацелен на отчаянную борьбу с пиратством в Украине.
12 серпня 2011 року набрав чинності Закон України "Про внесення зміни до статті 21 Закону України "Про рекламу"
Зазначеним Законом розширено перелік відомостей, які має містити реклама лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації.
Як вплине новий закон про земельний кадастр на землеволодіння?
Прийнятий 7 липня парламентом закон «Про Державний земельний кадастр» запроваджує створення та функціонування в Україні єдиного реєстру земель.
Актуальність врегулювання порядку ведення земельного кадастру саме на рівні закону обумовлюється кількістю проблем в земельній сфері, що накопичились за період незалежності. Здається неймовірним, що протягом 20 років законодавчою базою для загальнодержавного обліку земель були кілька норм закону та підзаконних актів; на практиці такий облік здійснювався навіть всупереч вказаним нормам.
Літаємо по-новому
19 травня 2011 року Верховна Рада України прийняла новий Повітряний кодекс України, який набере чинності вже 17 вересня цього року. На відміну від діючих раніше нормативних документів у ньому на законодавчому рівні, крім інших положень, детально врегульовані права пасажира та обов’язки перевізника у випадку затримки рейсу, відмови пасажиру у перевезенні чи скасуванні рейсу.
Работа над ошибками Налогового кодекса
Приятно, на самом деле приятно, когда то, что ты пишешь, читают другие люди, но намного более приятно, когда эти другие люди делают из прочитанного выводы. И втройне приятнее, если эти люди входят в состав Верховной Рады Украины, и то, что они прочитали, заставляет их исправить ранее допущенные ошибки в экономической конституции страны – Налоговом кодексе. Целая серия материалов, опубликованных в Зеркале недели с начала текущего года была посвящена недоработкам, противоречиям и пробелам Налогового кодекса. Мы писали об откровенных ляпах Налогового кодекса, проблемах с НДС, абсурдном налогообложении туристической деятельности, крайне репрессивном институте ответственности налогоплательщиков, противоречиях в полномочиях налоговиков, неоднозначностях налоговых проверок и о многом другом, что добавило проседи субъектам налоговых отношений, в т.ч. и со стороны налоговой службы.
К вопросу о новых обязанностях предпринимателей в информационной сфере
Практически незаметно в 2010 – 2011 годах для отечественного бизнеса прошли изменения в законодательстве, регулирующем информационные отношения в нашем государстве. В 2010м году Верховная Рада Украины приняла Закон «О защите персональных данных», а в январе 2011г. – изложила в новой редакции Закон «Об информации» и приняла новый для украинского информационного права закон «О доступе к публичной информации».
Компанія «Інфо24» подала 2 позови проти Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
Даним повідомляємо, що 11 липня юристами юридичної фірми Jurimex в інтересах свого клієнта – компанії «Інфо24», подано до Окружного адміністративного суду міста Києва дві позовні заяви проти Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Як відомо, компанія «Інфо24» є суто журналістською організацією, як була утворена відомими українськими тележурналістами Віталієм Портніковим, Артемом Шевченко, Миколою Княжицьким та Наталією Катеринчук.
Очікуване спрощення започаткування бізнесу прийшло. Тепер виникає запитання, як з ним жити?
21 квітня Верховна Рада України прийняла два закони, про внесення змін до деяких законодавчих актів (3263-VI та N 3262-VI ), які покликані спростити умови започаткування ведення бізнесу в Україні.
Таке спрощення буде відбуватися у два етапи. Так, перший Закон № 3263 набрав чинності 07.06.2011 року, другий – № 3262 набирає чинності з 28 серпня 2011 року. Отже, на сьогодні відкривати власний бізнес, як стверджують ініціатори прийнятих законів (Кабінет Міністрів України), має бути простіше та менш затратно.
08.06.2011 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні»
Законом передбачається застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (документів, встановлених Радою з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, якими визначається порядок складання фінансової звітності), якщо вони не суперечать Закону про бухгалтерський облік та офіційно оприлюднені на веб-сайті Мінфіну.
08.06.2011 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства про заборону грального бізнесу в Україні»
Відповідно до Закону «гральним бізнесом» також буде вважатись надання доступу до азартних ігор, в том числі на «комп’ютерних симуляторах».
07.06.2011 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до ГПК України щодо процесуального правонаступництва»
З дня набрання Законом чинності правонаступництво у господарському процесі допускатиметься у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір.
07.06.2011 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури започаткування підприємництва»
Законом внесено зміни до ЦК України, ГК України, Закону України «Про господарські товариства», якими передбачено, що мінімальний розмір статутного капіталу для ряду підприємств, товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, а також командитних товариств встановлюється не законом, а, наприклад органом до сфери управління якого входить підприємство, або дорівнює сумі вартості вкладів учасників, при цьому фактично, для товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, а також командитних товариств мінімальний рівень статутного капіталу відмінено. При цьому формування статутного капіталу здійснюється протягом року, з дня державної реєстрації.
Искусство налогового планирования
Находясь под постоянным давлением прямого налогообложения невероятно усиленного налогообложением скрытым, порождаемым коррупционной государственной машиной, каждый бизнесмен независимо от уровня своей прибыли и размера капитала, знает как сделать минимальными по крайней мере официальные платежи государству.