Шмигаль назвав 5 ключових пунктів у роботі з МВФ

Четвер, 4 березня 2021, 14:35
 

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що лишилось 5 ключових пунктів в роботі з МВФ, за його словами, до червня планується підписання staff level agreement, щоб потім транш кредиту схвалила Рада директорів МВФ.

Про це він сказав на прес-конференції.

"Стосовно цін на газ і позиції МВФ - Фонд, звичайно, очікує зняття ось цього прайс-кепу в 6,99 грн, який ми встановили і в якому зараз працює ринок на ринкових умовах. 

Я хочу наголосити, що 6,99 - це прайс-кеп. Можеш торгувати у цій межі - торгуй, не можеш - ми не змушуємо, тобто ми не покладаєм соціальний обов'язок, не робим різницю в тарифах", - сказав Шмигаль.

За його словами, ті підходи, які зараз розробляються (річний продукт - ред.), "абсолютно ринкові".

"Щодо співпраці з МВФ - ми дійсно завершили онлайн-місію Фонду. Ми пройшли по виконанню всіх тих параметрів, які були, лишилось 5 ключових пунктів в роботі з МВФ.

Це завершення у кінці березня або опалювального сезону, як ми обіцяли, верхнього обмеження ціни на газ (6,99), узгодження макропоказників 2022-2023 років. І три ключових питання - це судова реформа (закон про Вищу раду правосуддя), це закон про посилення кримінальної відповідальності за несумлінне декларування і закон про НАБУ", - підкреслив голова уряду.

За словами прем'єра, до червня планується підписання staff level agreement, щоб потім транш кредиту схвалила Рада директорів МВФ.

"У червні треба почати роботу по макрофіну з Європою, це пов'язані речі, щоб до вересня отримати макрофін", - пояснив він.

Читайте також: МВФ поїхав, але ви тримайтеся: чому Україна не отримала грошей та у що це виллється

Нагадуємо:

Перегляд програми МВФ для України може бути відкладений на 3-й (липень-вересень або 4-й (жовтень-грудень) квартал 2021 року, йдеться у прогнозі аналітиків Bank of America Global Research

Місія МВФ завершила роботу в Україні, зауваживши, що для завершення першого перегляду програми потрібен більший прогрес.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на кошти МВФ та впевнена у їхньому отриманні у 2021 році.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україні буде важко пройти 2021 рік без траншу МВФ, але його відсутність не стане катастрофою.

Радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко заявив, що співпраця України з МВФ продовжується, Україна очікує, шо отримає у цьому році транш.

Україна розраховує, що зможе досягти домовленостей з Міжнародним валютним фондом щодо отримання нового траншу кредиту до початку літа, заявив радник голови ОП Тимофій Милованов.

Прем'єр міністр Денис Шмигаль заявив, що з місією МВФ домовилися про наступні кроки із чітким розумінням результату.

Перед цим міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що робота місії МВФ в Україні продовжена на 7-10 днів, за його словами, надходження коштів від Фонду - "більше питання технічне".

Раніше уряд провів зустріч з Міжнародним валютним фондом, прем’єр заявив про необхідність пошуку компромісу щодо тарифів на газ.

У Міжнародному валютному фонді занепокоєні можливим державним регулюванням цін на газ в Україні, адже це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов’язань.

Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.

Прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що наступний транш МВФ "буде однозначно у наступному році", за прогнозами, у лютому-березні 2021 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"