Фінанси

Україна втрачає дороги. П'ять причин для занепокоєння
У 2016 році помітно пожвавився ремонт українських доріг. Втім, його темпи ще далеко не ідеальні. Часто зростають терміни завершення робіт і вартість ремонтів. Що не так у вітчизняному дорожньому господарстві?
Тест на боягузтво: найбільші боржники українських банків
Сумнівні та прострочені борги бізнесу досягли чверті всіх корпоративних кредитів у країні, перевищивши 200 млрд грн. Хто ж ці найбільші боржники, які не повертають борги? Чому вони не платять, і чим це загрожує українській економіці? (Рос.)
Бюджет рахують восени. Мінфін прорахував підвищення податків
У четвер уряд планує внести проект бюджету-2017 у парламент. Міністр фінансів запевняє: підвищення податків не буде. Однак у розпорядженні ЕП опинилися розрахунки, які свідчать про протилежне. Основні зміни торкнуться акцизів і ПДВ. (Рос.)
За мотивами виступу Зеленського. Наскільки великими є борги України?
Виступ Зеленського дійсно далекий від правди, але і тези про те, що державний борг України зменшується, так само маніпулятивні.
Бюджет довів до суду. Міста судяться з Кабміном за гроші на пільги
Попередній уряд не заклав у держбюджет гроші на пільговий проїзд, і тепер міста погрожують Кабміну судом. У поточному році регіони, схоже, залишаться на сухому пайку. Вся надія — на 2017-й. (Рос.)
З 1 вересня! Представники яких партій заробляли на школярах
У регіонах нема розподілу на партії влади та опозиції. Є єдина партія "дерибану", під прапорами якої об'єднуються політики з різними переконаннями.
Гримаси капіталізму. Чи вивела влада держкомпанії з крутого піке
VoxUkraine проаналізував роботу ста найбільших держкомпаній за 2015 рік. Незважаючи на 10-відсоткове падіння економіки, стан справ у більшості з них поліпшився. Чия заслуга більша: команди реформаторів чи девальвації і підвищених тарифів?
Інвестуємо в енергоефективність. Куди звернутися за фінансовою допомогою
Доходи українців не встигають за ростом комунальних тарифів, тож на перший план виходить енергоефективність. Гроші — державні і недержавні — є, потрібна лише ініціативність громадян та ОСББ.
Гривня: 20 років в слаломі
З 1996 року гривня тричі різко знецінювалася, а її купівельна спроможність впала майже в 14 разів. ЕП проаналізувала, який шлях пройшла національна валюта за 20 років, і що пішло не так.
Шпаргалка для водія. Хто є хто на ринку автострахування
Недобросовісна конкуренція, тривалі терміни врегулювання, складна економічна ситуація — головні симптоми хвороби ринку автострахування.(Рос.)
Що не так з державними банками
Десятиліттями держбанки в Україні були "гаманцем" для пільгових кредитів людям, пов'язаним з політикою — Клюєв, Курченко і десятки інших одіозних осіб. Як це виправити?(Рос.)
Фактчек Азарова. Чи потрібно українській економіці більше грошей для розвитку
Екс-прем'єр Микола Азаров — активний користувач Facebook, де він або його помічники публікують по кілька дописів на день. VoxCheck перевірив один з його постів, у якому йшлося про необхідність розширення грошової маси в обігу.