Фінанси

Добрий банк, поганий акціонер, злий регулятор

Передноворічне вкидання. Завдяки чому вдалося виконати держбюджет 2016 року
План з більшості податків вдалося перевиконати. Причина проста: інфляція і шалене зростання цін в промисловості. Рівень проведення витрат доволі високий, та є нюанс — грудневий ажіотаж. (Рос.)
Страх та ненависть до гривні: чому дешевшає нацвалюта
Чому перспективи гривні викликають серйозне занепокоєння?
Як спрацювали банки в 2016 році: що відбувалося з кредитами і депозитами
Попередні результати роботи банків свідчать, що за два роки з банківської системи українці вивели 11 млрд дол. (Рос.)
Ринок землі, пенсійна реформа, скасування "спрощенки". Чого чекає МВФ від України в 2017
МВФ висунув жорсткі вимоги. Для продовження співпраці з Фондом Україні треба підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників, скасувати "спрощенку" і відкрити земельний ринок. Це лише частина рекомендацій кредитора.(Рос.)
Чи подорожчає націоналізація Приватбанку ще на 15 мільярдів
Низка власників євробондів Приватбанку мають намір оскаржити так званий bail in, в результаті якого бондхолдери збідніли майже на 600 мільйонів доларів. Якщо Україна програє, націоналізація може подорожчати ще на 15 мільярдів гривень. (Рос.)
Ризикові хлопці. Коли банки повернуть кредити НБУ
Майже 90% виданого банкам рефінансування держава винна сама собі. (Рос.)
Мінфін готується до реструктуризації внутрішнього держборгу. Почне з Нацбанку
Через рік після реструктуризації зовнішнього держборгу України Мінфін планує провести масштабну боргову операцію з держборгом внутрішнім. Усі параметри дійства повинен "освятити" МВФ. (Рос.)
Сім пробоїн українського судна. Що було у 2016 не так
З позитивного боку 2016 рік запам'ятався поверненням економіки до зростання, введенням е-декларацій, націоналізацією Приватбанку, але були й події зі знаком "мінус". ЕП зібрала основні економічні провали влади.
Хто заробить на знищенні Дністра
Чиї інтереси відстоює "Укргідроенерго"? Держави чи сумнівних приватних фірм, яким вона щедро роздає багатомільйонні підряди?
Друзям все, ворогам закон? VoxCheck заяв екс-правління Приватбанку
20 грудня стало відомо про націоналізацію Приватбанку. Представники уряду та НБУ пояснили це рішення поганою якістю кредитного портфеля, величезною кількістю пов'язаних кредитів та недокапіталізацією банку. Екс-правління банку виклало свою версію: несправедливі дії НБУ, вибірково спрямовані проти найбільшого українського банку.
Супердержбанк. Приватбанк націоналізовано: що буде далі
Частка держави у банківському секторі невпинно зростає з 2014 року, коли почалася "чистка" ринку. Після націоналізації Приватбанку державна частка перевищила 50%. Як це оцінювати, до чого це призведе і що держава може насправді зробити з "Приватом"?