Легалізувати зарплати потрібно економічними, а не поліцейськими методами

Среда, 6 апреля 2011 —
Уряд, прагнучи легалізувати зарплати, знову пропонує боротьбу з наслідками, а не з причинами «тінізації» заробітного фонду. Про це повідомляє прес-служба Національного форуму профспілок України.
«Замість того, аби стимулювати реорганізацію економіки і податкової системи, влада збирається посилити адміністративно-поліцейські та репресивні методи тиску на роботодавців і найманих працівників, які змушені погоджуватися на зарплати у конвертах. Це – екстенсивний шлях, шлях в нікуди», - передає прес-служба заяву голови НФПУ Мирослава Якібчука.
За його словами, розв’язувати це питання потрібно з урахуванням інтересів усіх сторін. «Роботодавці вимушені платити своїм робітникам зарплати у конвертах не через прагнення обдурити державу, а тому, що податковий тягар на фонд зарплати складає майже 40%. Це одним з найвищих показників у Європі», - зазначив Якібчук. При цьому голова НФПУ підкреслив, що легалізувати зарплати, безумовно, потрібно, адже це стимулює надходження коштів в соціальні фонди, виплати пенсій та соціальні гарантії. Крім того, третина українців змушена заробляти гроші за кордоном, а близько половини – працювати в Україні напівлегально та отримувати «чорну» зарплату. Але боротися з цими явищами це треба не лише поліцейськими методами, а і економічними. «Ми пропонуємо, по-перше, розробити комплексну програму реструктуризації економіки, спрямовану на розвиток її реального сектору. Саме це дасть ресурси для збільшення фонду зарплати. По-друге, збільшити частку зарплати у вартості кінцевого продукту або послуги, що автоматично потягне за собою збільшення податкових надходжень від фонду зарплати. По-третє, потрібно як мінімум удвічі зменшити податковий тягар на фонд зарплати, тоді у роботодавців не буде причини порушувати закон. Крім того, держава має забезпечити автоматичне повернення підприємствам ПДВ, що дасть змогу роботодавцям поповнювати фонд легальної зарплати, а не створювати тіньові фонди», - зазначив Мирослав Якібчук. Як повідомлялося, віце-прем’єр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко презентував законопроекти щодо легалізації заробітної плати, якими, зокрема, посилюється відповідальність роботодавця за неоформлених працівників, виплату нелегальних зарплат тощо.
Реклама: