Нафтогаз отримав 1,7 мільярда збитку за пів року – звітність

Четвер, 28 жовтня 2021, 14:18
 
фото Економічна правда

НАК "Нафтогаз" отримав за результатами першої половини року збиток у 1,7 мільярда грн.

Про це відомо з фінансової звітності НАКу за пів року.

Так, за рік Нафтогаз збільшив дохід від реалізації у півтора разу до 106,2 млрд грн. Водночас витрати перевищили доходи компанії і становили 104,13 млрд грн (проти 91,9 млрд грн торік).

EBITDA компанії (операційний прибуток до відрахування податків, відсотків та амортизації – ЕП) за цей проміжок часу становив 12,9 млрд грн проти 1,75 млрд грн торік 

Таким чином чистий збиток компанії становить 1,65 млрд грн проти 11,54 млрд грн торік за пів року.

Водночас НАК відзвітував і за результатами другого кварталу. Тоді компанія заробила 8,5 млрд грн проти 14,7 млрд грн збитку торік за ІІ квартал.

Дохід компанії від реалізації становив 36,1 млрд грн за ці три місяці, а витрати – 27,2 млрд грн.

Такі результати вказують на збитковість компанії за підсумками І кварталу 2021 року. А саме, збиток становив 10,2 млрд грн. Водночас керівник НАКу на той час Андрій Коболєв звітував про прибуток компанії у 12,6 млрд грн, що значно відрізняється від показників ненаудійованої фінзвітності PwC.

Читайте також: Переворот у "Нафтогазі": чи(м) кращий Вітренко за Коболєва?

Співкерівник "Нафтогазу" Отто Ватерландер: Не хочу бути частиною цієї нелегальної гри

Нагадуємо

Група Нафтогаз за 2020 рік отримала збиток у 19 мільярдів гривень внаслідок низького попиту та цін на газ, у 2019 році компанія отримала 2,6 млрд грн прибутку.

Кабінет міністрів у квітні звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Тоді ж уряд призначив з 29 квітня в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління "Нафтогазу".

Згодом кадрові перестановки поширилися на правління та наглядову раду НАКу. Так, уряд 28 вересня призначив чотирьох членів правління НАК "Нафтогаз" до прийняття новим складом наглядової ради рішень щодо правління.

Напередодні цього ЕП з посиланням на власні джерела повідомила, що Кабінет Міністрів 27 вересня звільнив трьох членів наглядової ради НАК "Нафтогаз". Це дозволило уряду набути повноважень наглядової ради і призначити чотирьох нових членів правління.

Перед тим КМУ звільнив двох членів правління НАКу: Теклюка та Перелому.

Конкурс на нових незалежних членів наглядової ради "Нафтогазу" оголосили лише наприкінці жовтня.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!