На 5 сесії Рада зосередиться на виконанні "структурних маяків" МВФ – нардеп

Вівторок, 9 лютого 2021, 15:40
 

Протягом 5 сесії, яка триватиме з лютого по липень 2021 року, Верховна Рада зосередиться на виконанні "структурних маяків" МВФ - реформ, необхідних Україні для стабілізації економіки, розвитку держінститутів і верховенства права.

Про це у коментарі "Інтерфакс-Україна" заявив нардеп, перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Це закони про Вищу раду правосуддя, про банки і банківську діяльність, Фонд гарантування вкладів фізосіб. Також потрібно врегулювати відновлення відповідальності за недостовірне декларування і проблему Конституційного суду", - розповів Корнієнко.

За його словами, актуальним є питання судової реформи і збереження працездатності антикорупційної інфраструктури.

Нардеп підкреслив, що Міжнародний валютний фонд не вимагає нічого, що могло б зашкодити Україні або створити додаткові проблеми, а співпраця з Фондом буде сприяти довірі інвесторів до України.

"Співпраця необхідна, щоб розрахуватися за борговими зобов'язаннями без істотних втрат і "дірок" в держбюджеті. А також, щоб продовжувати взаємодію з ЄС і Світовим банком і позичати гроші на ринку під прийнятний відсоток", - пояснив він.

За словами нардепа, у цьому році у "Слузі народу" планують ініціювати проведення амністії капіталів шляхом подачі "нульовий декларації".

За словами Корнієнка, це означає, що держава дасть можливість вивести "у білу" зароблені доходи, з яких не було сплачено податок протягом всього періоду незалежності України.

"Податкова амністія допоможе залучити в економіку кошти, які зараз лежать в сейфах і "під матрацами". Люди зможуть почати працювати в бізнесі "з чистого аркуша", і з цього моменту сумлінно платити податки", - пояснив він.

Нардеп також додав, що "Слуга народу" має намір в цьому році прийняти закон про введення податку на виведений капітал по польській моделі - для підприємств з оборотом до 150 млн грн на рік.

За його словами, про повноцінну податкову реформу можна буде говорити ближче до кінця року.

Читайте також: Бюджет, тарифи, зменшення кількості ФОПів: що передбачає новий меморандум з МВФ

Нагадаємо:

Щоб завершити огляд і наблизитись до рішення щодо продовження фінансування за поточною програмою stand-by, місія МВФ має визначити політику економічного розвитку в Україні та проведення реформ.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що робота місії МВФ в Україні продовжена на 7-10 днів, за його словами, надходження коштів від Фонду - "більше питання технічне".

Аналітики інвестбанку JP Morgan очікують, що staff-level agreement між Україною і МВФ може бути укладений за підсумками місії Фонду у січні, але виплата коштів у січні-березні цього року малоймовірна.

Україна все ще може отримати транш від МВФ у 1 кварталі 2021 року попри запровадження держрегулювання цін на газ, проте більш консервативний сценарій передбачає отримання траншу у квітні-червні 2021 року, йдеться у прогнозі аналітиків Bank of America.

Раніше уряд провів зустріч з Міжнародним валютним фондом, прем’єр заявив про необхідність пошуку компромісу щодо тарифів на газ.

У Міжнародному валютному фонді занепокоєні можливим державним регулюванням цін на газ в Україні, адже це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов’язань.

Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що ще 2 транші по 700 млн доларів від МВФ перенесені на 2021 рік.

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що наступний транш МВФ "буде однозначно у наступному році", за прогнозами, у лютому-березні 2021 року.

Міжнародний валютний фонд оприлюднив графік погашення боргів Україною до 2036 року, цьогоріч необхідно сплатити 1,67 мільярда доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"