"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Рожкова заявила про цензуру в НБУ: заборонили публікувати її інтерв'ю в оригінальному вигляді

Середа, 10 березня 2021, 11:35
 

Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила про цензуру у Нацбанку - за її словами, керівництво департаменту комунікацій регулятора заборонило публікувати її інтерв'ю для видання НВ в оригінальному вигляді.

Про це вона написала у Facebook.

"Українська журналістика бачила чимало спроб цензури. Зокрема й у жанрі інтерв’ю. Здебільшого – це випадки, коли інтерв’ю намагалися суттєво редагувати або забороняли публікувати самі спікери.

Моє інтерв’ю для видання Новое время НВ в оригінальному вигляді заборонило публікувати керівництво департаменту комунікацій Національного банку. Це черговий приклад цензури в Національному банку України, яка з’явилася з серпня 2020 року після зміни керівництва НБУ та низки кадрових змін в ключових департаментах", - підкреслила Рожкова.

Реклама:

"Коли незалежна думка з важливих для країни питань не просто нікого не цікавить, а й забороняється до висловлювання. Коли попри існуючі процедури, співробітники НБУ отримують вказівки не запрошувати мене на засідання комітету з питань нагляду.

Коли за надання коментарів виданню Kyiv Post члени правління отримують догани у найкращих радянських традиціях. Коли кожен запит на коментар чи інтерв’ю Рожкової стає справжнім випробуванням і докладається максимум зусиль не допустити цього.

Коли через декілька годин після проведення інтерв’ю для НВ, за дивного збігу обставин з'являється наказ голови НБУ про те, що мені заборонено коментувати теми внутрішньої ситуації у НБУ, кадрової політики, співпраці з МВФ і тд. Ситуацію намагаються довести до абсурду: виявляється, що мені як безпосередньому учаснику подій, пов’язаних з націоналізацією ПриватБанку у 2016 році, цю тему також коментувати не можна", - додала перша заступниця голови НБУ.

"Чи не легше було б прямо сказати, що керівнику департаменту комунікацій дали вказівку не випускати у інформаційне поле окремих членів Правління НБУ?! Питання риторичне.

Що дійсно турбує: від цензури слова до цензури думок дуже короткий шлях. І тоді не те, що про транспарентність Національного банку, а і про фаховість можна буде забути", - написала також Рожкова.

Вона також подякувала виданню НВ за те, що опублікували повну не відредаговану версію інтерв’ю

"Тому що Національний банк – це не приватний бізнес, який можна спробувати будувати за власними авторитарними вподобаннями. Якість його роботи і прозорість його комунікацій – це довіра суспільства і інвесторів. А отже, та сама омріяна фінансова стабільність та економічне зростання", - заявила Рожкова.

"Департамент комунікації НБУ не погодив більшу частину відповідей Катерини Рожкової на запитання, поставлені журналістом НВ Бізнес. Пропозиція видалити відповіді, за словами Рожкової, пояснювалася тим, що частина тем інтерв'ю не належать до сфери відповідальності першого заступника голови правління НБУ.

Редакція НВ, з огляду на суспільну важливість видаленої інформації, вирішила опублікувати повну версію розмови з мінімальними стилістичними правками", - пише НВ.

UPD: у Департаменті комунікацій НБУ відкинули звинувачення у цензурі та заявили, що не надавали виданню "Новое время" жодної альтернативної версії інтерв’ю.

Нагадаємо:

Рада Національного банку 5 жовтня оголосила догану та недовіру першим заступникам голови НБУ Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу, які раніше працювали у команді ексголови регулятора - Якова Смолія, звільненого у серпні.

Рожковій та Сологубові висловили недовіру через їх публічні виступи, заявив член Ради Національного банку Василь Горбаль.

Заступники голови Національного банку Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб порушили політику "єдиного голосу", що могло зашкодити порозумінню регулятора із міжнародними партнерами України, заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

У Міжнародному валютному фонді заявили, що забезпечення відповідальності правління НБУ має відбуватись згідно із засадами управління Нацбанком.

Посольство США в Україні поділяє стурбованість МВФ з приводу голосування Ради НБУ за догану заступникам голови НБУ Рожковій та Сологубу.

Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова і заступник голови НБУ Дмитро Сологуб оскаржують в Окружному адмінсуді Києва рішення Ради НБУ про порушення ними трудової дисципліни.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: